Menu kategorii
 • Testujemy ostatnie nowości w przeglądarkowej wersji Excela

  Testujemy ostatnie nowości w przeglądarkowej wersji Excela

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:09
  03.03.2021
  2329 wyświetleń

  Internetowa wersja Excela otrzymała w ostatnim czasie sporo nowych funkcji, które ułatwiają nawigowanie i manipulowanie plikami, będąc w przeglądarce. W szczególności Excel pozwala łatwiej nawigować po arkuszach, zaznaczać wiele zakresów, wygodniej przybliżać/oddalać, stosować skróty klawiszowe, sprawdzać historię wersji i zmieniać ustawienia regionalne.

  Łatwiejsza nawigacja po arkuszach

  Gdy otworzymy skoroszyt z wieloma arkuszami, możemy szybko przeskoczyć do pożądanego arkusza. Wystarczy kliknąć przycisk Wszystkie arkusze w lewym dolnym rogu i wybrać ten właściwy.

  Excel Online

  Zaznaczanie wielu zakresów

  Excel w przeglądarce umożliwia teraz zaznaczanie wielu zakresów, które ze sobą nie sąsiadują, a następnie aplikować na nich skale kolorów lub kopiować i wklejać. Aby zaznaczyć kolejne zakresy, należy przytrzymać klawisz Ctrl, tak samo jak przy zaznaczaniu w Eksploratorze Windows. Przykład na animacji poniżej pokazuje zaznaczenie dwóch zakresów i zastosowanie formatowania warunkowego.

  Excel Online

  Domyślnie wspierane skróty klawiaturowe

  Excel w przeglądarce wspiera teraz domyślnie skróty klawiszowe, takie jak Alt + Ctrl + 1, Ctrl + Shift + A etc. Są one przyjmowane przez Excela, nie zaś przez aplikację przeglądarki. Listę dostępnych skrótów można znaleźć, klikając menu Pomoc > Skróty klawiaturowe. Na dole zobaczymy też opcję Zastąp skróty przeglądarki, która powinna być domyślnie zaznaczona.

  Excel Online

  Przybliżanie i oddalanie widoku

  Istnieje teraz wiele sposobów, aby przybliżać/oddalać widok w internetowej wersji Excela:

  • Uszczypnięcie/rozszerzenie na touchpadzie lub ekranie dotykowym
  • Ctrl + pokrętło myszy
  • Ctrl + Alt + klawisze +/-
  • Kliknięcie przycisku +/-
  • Wybór predefiniowanego powiększenia od 25% do 200% w prawym dolnym rogu
  • Wybór predefiniowanego powiększenia w menu wstążki (wkrótce)

  Historia wersji

  Możemy teraz przeglądać i przywracać poprzednie edycje plików Excela, korzystając z historii wersji. Pozwala to prześledzić aktywności w arkuszach autorstwa naszych współpracowników i w razie potrzeby — również odzyskać starsze wersje. Funkcjonalność znajdziemy w menu Plik > Informacje > Historia wersji.

  Excel Online

  Ustawienia formatu regionalnego

  Możemy teraz zmienić ustawienia regionalne w przeglądarkowym Excelu, aby skonfigurować formaty daty/godziny, liczb i waluty. Można to zrobić na parę sposobów: poprzez menu Plik > Opcje > Ustawienia formatu regionalnego lub Wybierając listę Format liczb.

  Excel Online


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/excel-blog/what-s-new-in-excel-for-the-web/ba-p/2163998

  Polecamy również w kategorii Office Online