Tesla będzie honorować płatność Bitcoinem. Zainwestowała w niego 1,5 miliarda dolarów

Tesla będzie honorować płatność Bitcoinem. Zainwestowała w niego 1,5 miliarda dolarów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:09
08.02.2021
771 wyświetlenie

Elona Muska nigdy nie trzeba było przekonywać do nowych technologii, których obawiali się konserwatywni inwestorzy. Przeciwnie, to on sam musiał udowadniać światu, że można — zarówno zrobić coś dużo taniej, efektywniej i lepiej niż skostniałe molochy, jak też powierzyć finanse usłudze działającej w Internecie. Początkowo był to PayPal, a teraz przyszedł czas na Bitcoina.

Kryptowaluta ma swoich entuzjastów, niemniej jednak wiele firm sceptycznie podchodzi do propozycji honorowania jej jako metody płatności. Powody są przynajmniej dwa: częste wahania kursu i bardzo różna sytuacja prawna w zależności od kraju. Tesla najwyraźniej zdaje się tym nie przejmować. Firma ogłosiła, że nabyła w styczniu Bitcoina za 1,5 miliarda dolarów i planuje przyjmować płatności tą walutą "w bliskiej przyszłości". Oświadczenie ukazało się krótko po tym, jak Musk dodał hashtag #bitcoin do swojego biogramu na Twitterze. Błyskawicznie spowodowało to olbrzymi wzrost jego wartości.

W perspektywie paru tygodni cena Bitcoina wzrosła z 20 do 40 tys. dolarów, a sam Musk stwierdził po prostu, że "to było nieuniknione". Tak czy inaczej Tesla spodziewa się wprowadzenia nowej formy płatności początkowo w ograniczonej formie i oczywiście zgodnie z lokalnym prawem. Jeśli zaś chodzi o wykupione Bitcoiny, jest to efekt aktualizacji polityki inwestycyjnej firmy, która zapewnia większą dywersyfikację. Firma planuje utrzymywać kryptowalutę jako zasób cyfrowy w perspektywie krótko- lub długoterminowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.sec.gov/ix?doc=/Archives/edgar/data/1318605/000156459021004599/tsla-10k_20201231.htm

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie