Teams wchodzi teraz w skład oferty Microsoft 365 Multi-Geo

Teams wchodzi teraz w skład oferty Microsoft 365 Multi-Geo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:14
13.07.2021
1362 wyświetlenia

Microsoft 365 Multi-Geo to oferta dająca firmom większą kontrolę nad lokalizacją centrów danych, w których są przechowywane ich dane. Administratorzy mogą udostępniać i przechowywać dane w spoczynku w wybranych przez siebie lokalizacjach, aby spełnić wymagania dotyczące lokalizacji. Jest to szczególnie przydatne w organizacjach międzynarodowych, choć nie tylko. Oferta wspierała dotąd Exchange Online, SharePoint Online i OneDrive, a teraz dołącza do nich Teams!

Co to jest środowisko Multi-Geo w Microsoft 365?

Ogólnie rzecz biorąc, w środowisku Multi-Geo dana dzierżawa Microsoft 365 składa się z lokalizacji centralnej i co najmniej jednej lokalizacji satelitarnej. Lokalizacja centralna jest zależna od miejsca, w którym subskrypcja M365 została oryginalnie wdrożona, a lokalizacje satelitarne to miejsca określone przez administratorów (dostępne opcje to Australia, Azja/Pacyfik, Brazylia, Kanada, Unia Europejska, Francja, Niemcy, Indie, Japonia, Korea, Norwegia, Wielka Brytania, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, RPA i Szwajcaria). Aby przechowywać dane użytkowników końcowych w lokalizacji geograficznej innej niż centralna, administrator ustawia atrybut Preferred Data Location (PDL) dla Azure Active Directory.

Microsoft 365 Multi-Geo

Teams Multi-Geo to z kolei oferta pozwalająca przechowywać kluczowe dane klienta w spoczynku dla użytkowników końcowych i zespołów w wybranej lokalizacji geograficznej, kontrolowanej poprzez tę samą preferowaną lokalizację (PDL), co istniejące usługi Microsoft 365 Multi-Geo. Pozwoli to adminom kontrolować, gdzie spoczywają dane klienta na poziomach zespołu i użytkownika końcowego.

Jaka licencja jest do tego potrzebna?

Licencjonowanie Microsoft 365 Multi-Geo jest dostępne jako dodatek do następujących planów subskrypcji Microsoft 365 dla klientów Enterprise Agreement:

W przypadku klientów, którzy już wcześniej korzystali z Multi-Geo, wyznaczając PDL dla użytkownika końcowego bądź grupy usługi Microsoft 365, kluczowe dane klientów Teams zaczną być migrowane do odpowiednich PDL. Proces jest w pełni zautomatyzowany i potrwa do końca trzeciego kwartału tego roku. Microsoft zaznacza też, że wszystkie funkcje ochrony informacji i zgodności będą działać nadal, tak samo jak w Microsoft 365 Multi-Geo, a także że usługa nie służy do podniesienia (optymalizacji) wydajności sieciowej, lecz została zaprojektowania do sprostania wymaganiom dotyczącym miejsca przechowywania danych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/microsoft-teams-now-included-in-microsoft-365-multi-geo/ba-p/2540634

Polecamy również w kategorii Microsoft 365