Menu kategorii
 • Teams pozwoli odpowiadać na konkretne wiadomości z cytowaniem

  Teams pozwoli odpowiadać na konkretne wiadomości z cytowaniem

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:15
  03.11.2020
  6277 wyświetleń

  Jeśli należycie do dużych zespołów lub też prowadzicie rozległe konwersacje, z pewnością zauważyliście, że w Teams nie zawsze łatwo jest odpowiedzieć na konkretną kwestię. Jest tak z powodu braku funkcji cytowania na wzór Facebook Messengera czy WhatsAppa w jego aplikacji desktopowej. O tym, jak potrzebna jest opcja zacytowania określonej wiadomości podczas odpowiadania komuś, najwyraźniej przekonał się również Microsoft.

  Ogólnie rzecz biorąc, sprawa wygląda tak, że im więcej wiadomości jest wysyłanych w rozmowie, tym trudniej jest odpowiedzieć na jedną z nich, nie czyniąc całej sprawy bardzo zagmatwanym doświadczeniem. A biorąc pod uwagę ogromny wzrost użycia Teams w tym roku, potrzeba uporządkowania dyskusji jeszcze bardziej się uwydatniła. Wiemy już, że Microsoft pracuje teraz nad rozwiązaniem tego problemu. Gigant niedawno potwierdził, że pracuje teraz nad funkcją cytowania wiadomości w kliencie desktopowym Microsoft Teams, więc będzie działać to podobnie, jak na urządzeniach mobilnych. Do interfejsu użytkownika zostanie prawdopodobnie dodany przycisk cytowania, który będzie widoczny po najechaniu myszą.

  Jak wielu zauważyło, jest to dziś dostępne na urządzeniach mobilnych. Wsparcie dla odpowiedzi na konkretną wiadomość jest szykowane na desktopy. Udostępnimy aktualizację, jak tylko będzie dostępne.
  — Alex (Teams Engineering, Microsoft Teams)

  Warto tu wspomnieć, że w mobilnych wersjach Microsoft Teams funkcja działa poprzez przeciąganie wiadomości, podobnie jak w innych aplikacjach komunikatorów. Teraz Microsoft musi znaleźć sposób, aby było to proste w obsłudze również na PC. Szacowany czas nadejścia (ETA) nie został podany. Na razie musimy jedynie zadowolić się faktem, że taka funkcja jest już w drodze.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://microsoftteams.uservoice.com/forums/599053-schools-and-universities/suggestions/39969811-reply-to-messages

  Polecamy również w kategorii Teams