Menu kategorii
 • Teams pozwala domyślnie otwierać pliki w klasycznych aplikacjach Office

  Teams pozwala domyślnie otwierać pliki w klasycznych aplikacjach Office

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:23
  09.08.2021
  1466 wyświetleń

  W zeszłym miesiącu Microsoft zapowiedział kilka nowych funkcji dla Teams, wliczając w to możliwość wyboru domyślnej aplikacji do otwierania plików Office. Domyślnie pliki otwierają się w aplikacjach osadzonych w Microsoft Teams, ale teraz użytkownicy mogą wybrać domyślne otwieranie w przeglądarce internetowej lub w klasycznych aplikacjach Word, Excel lub PowerPoint. Ustawienie jest już dostępne dla użytkowników Teams w wersji Public Preview na komputerach PC i Mac.

  Wersje online aplikacji Office nie są aż tak dobre, jak klasyczne aplikacje desktopowe, choć być może nieco wygodniej jest otwierać w nich dokumenty podczas używania Teams. Preferencje są jednak różne, dlatego możliwość wyboru domyślnej aplikacji było jedną z najbardziej pożądanych funkcji wśród użytkowników forum UserVoice (ponad 8000 głosów). Dzięki temu możemy wybrać ulubioną wersję aplikacji, a Teams nie będzie już za każdym razem wymagał korzystania z menu kontekstowego. Teraz wystarczy jedno kliknięcie.

  Nowości w Teams

  W ustawieniach Teams Preview możemy ustalić, w jaki sposób pliki programów Word, Excel oraz PowerPoint mają być otwierane w pierwszej kolejności. Do wyboru mamy aplikację wbudowaną w Teams, aplikację przeglądarkową lub klasyczną. Opcje znajdziemy w sekcji Pliki w Ustawieniach > Ogólne, a także po rozwinięciu menu kontekstowego pliku.

  Opcja "Otwórz w aplikacji klasycznej" jest dostępna tylko podczas używania aplikacji dekstopowej Teams na Windows lub macOS i dotyczy tylko tego urządzenia. Wymagane jest ponadto zainstalowanie na dysku aplikacji PowerPoint/Word/Excel w wersji minimum 16.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-public-preview/now-in-teams-public-preview-default-file-open-setting-for-office/m-p/2581566

  Polecamy również w kategorii Teams