Teams - instalujemy aplikację Microsoft Teams na Androidzie

Teams - instalujemy aplikację Microsoft Teams na Androidzie

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
10.04.2018
19213 wyświetlenia

Microsoft Teams to platforma służąca do pracy zespołowej, dedykowana użytkownikom firmowym, posiadającym subskrypcję usługi Office 365. Teams umożliwia wymianę informacji, plików i prowadzenie dyskusji i prostych rozmów. Ta ostatnia funkcja jest coraz bardziej rozbudowywana, ponieważ już w niedługim czasie Microsoft Teams ma zastąpić komunikator Skype dla firm. Warto więc wiedzieć, jak zainstalować Teams na urządzeniu mobilnym z systemem Android. W tym poradniku omówimy to zagadnienie.

  1. Otwieramy sklep Google Play.
  2. Do wyszukiwarki wprowadzamy frazę „Microsoft Teams” i z listy wyników wybieramy element o tej samej nazwie.
  3. Na karcie aplikacji wybieramy polecenie Zainstaluj.
  4. Karta Microsoft Teams w sklepie Google Play

  5. Proces pobrania i instalacji programu trwa kilkanaście sekund. Po pomyślnym zakończeniu możemy od razu uruchomić Microsoft Teams, wybierając polecenie Otwórz.
  6. Karta Microsoft Teams w sklepie Google Play

  7. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji musimy zalogować się do usługi. Wykorzystujemy do tego nasze firmowe konto, działające w ramach przypisanej nam licencji Office 365. Wprowadzamy więc adres e-mail, a w kolejnym kroku hasło.

Ekran logowania do Microsoft Teams

Po poprawnym logowaniu uzyskamy dostęp do naszych zasobów w Microsoft Teams, czyli konwersacji, zespołów, plików i zaplanowanych spotkań. Musimy pamiętać, że mobilna wersja aplikacji Teams jest znacznie ograniczona w stosunku do edycji dostępnej w systemie Windows czy tej, która działa w przeglądarce internetowej. Mimo to mobilny Microsoft Teams świetnie sprawdza się przy podstawowych czynnościach, które będziemy musieli wykonać w czasie braku dostępu do rozbudowanych wersji aplikacji.

Ekran główny z sekcją Aktywności w aplikacji Microsoft Teams


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365 i Android