Szef Xbox Live, Dan McCulloch, odchodzi z Microsoft

Szef Xbox Live, Dan McCulloch, odchodzi z Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:59
30.06.2020
1670 wyświetleń

Dan McCulloch, General Manager działu Xbox Live od października 2017 roku, ogłosił dziś, że opuści Microsoft. McCulloch to weteran Microsoftu z 15-letnim stażem. Pracę u giganta zaczął w 2005 roku jako program manager różnych projektów, takich jak np. funkcje SMS. Swoją decyzję ogłosił na Twitterze, gdzie podzielił się też komentarzem i podziękował współpracownikom.

Po 15 latach w Xbox ogłaszam dziś, że będę odchodził. Zaprzyjaźniłem się z tyloma ludźmi, nauczyłem tak wiele i świetnie się bawiłem! Jestem ekstremalnie podekscytowany następną szansą w mojej karierze i będę to ogłaszał bardzo niedługo, będziecie poruszeni! ;) Dziękuję wam!!!
— Dan McCulloch, GM działu Xbox Live

Zgodnie z biografią na profilu LinkedIn McCulloch dołączył do zespołu Xbox w 2007 roku jako główny producent w działaniach inkubacyjnych i integracji sensora Kinect w Forza Motorsport 4. Przed kulminacją projektu przeszedł do zespołu Kinect, a następnie zarządzał assetami w Forza Motorsport 3.

W 2009 roku został menadżerem portfolio Microsoft Game Studios dla wszystkich własnych tytułów Kinect, w tym Kinect Adventures, Kinectimals, Kinect Sports i Kinect Joyride. Później przeniósł się do zespołu HoloLens i nadzorował pięć studiów tworzących tyuły na ten sprzęt. W grudniu 2016 r. został ogłoszony szefem Mixed Reality dla Xbox i był odpowiedzialny za zespoły mieszanej i wirtualnej rzeczywistości.

Dan McCulloch nie zdradził jeszcze, co zamierza robić dalej. Nie wiadomo też, kto zostanie nowym szefem Xbox Live. Nie sądzimy jednak, by zmiana na tym stanowisku miała wpłynąć na kierunek, w jakim Microsoft z powodzeniem podąża s ostatnich latach, jeśli chodzi o usługi Xbox.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-live-head-dan-mcculloch-is-leaving-microsoft

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox