Szczegółowe wprowadzenie w budowę i funkcje Surface Duo na nowym wideo

Szczegółowe wprowadzenie w budowę i funkcje Surface Duo na nowym wideo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:36
16.09.2020
1696 wyświetleń

Wydany w zeszłym tygodniu Surface Duo to urządzenie, które zasługuje na szczególną uwagę. To właściwie unikat na rynku smartfonów, choć Microsoft uważa, że "smartfon" to kategoria zbyt go ograniczająca... I chyba trzeba mu przyznać rację. Co się zaś tyczy szczegółów tego jedynego w swoim rodzaju urządzenia mobilnego, wciąż jeszcze zostało wiele to opowiedzenia i pokazania. Warto zagłębić się w aspekty techniczne i doświadczenia użytkownika. Tymi kwestiami zajął się właśnie Microsoft Mechanics na nowym wideo.

Na filmie Vineet Thuvara, Senior Director of Program Management z zespołu Surface, wprowadza nas w tajniki budowy Surface Duo, wliczając w to mechanikę jego unikalnych zawiasów, a także w to, jak sprzęt współgra tu z oprogramowaniem. Wiadomo przecież, że na Surface Duo opracowano specjalną wersję Androida, w której zaimplementowano funkcje mające bezpośredni związek z jego dwuekranową budową. Te specjalne możliwości mogą też zaadresować deweloperzy aplikacji, aby przykładowo podzielić ich układ na dwa ekrany. Na urządzeniu znalazły się też funkcje zaczerpnięte wprost z pecetów, takie jak jednoczesne otwieranie dwóch aplikacji w osobnych oknach czy przenoszenie zawartości metodą przeciągnij-i-upuść.

W tym prawie 12-minutowym wideo skupiono się głównie na mechanice, budowie i funkcjach użytkowych Surface Duo. Najważniejsze z jego punktów to:

  • 00:00 – Wprowadzenie
  • 00:23 – Wszystko, co Surface Duo robi jako pierwszy
  • 01:46 – Dwa ekrany
  • 02:44 – Układy: tryb książki, pióro i wprowadzanie, tryb namiotu
  • 04:53 – Wyzwania inżynieryjne: grubość, podwójna topologia i świadomość postawy
  • 07:57 – Specyfikacja
  • 08:46 – Żywotność baterii
  • 09:07 – Design zawiasów
  • 10:07 – Zarządzanie i bezpieczeństwo

Surface Duo debiutował w USA w cenie 1399 dolarów (ok. 5265 zł) jako pierwszy smartfon Microsoftu z Androidem. Jego nadejście firma zwiastowała już parę lat temu, jak choćby wtedy, gdy Satya Nadella obiecywał, że Microsoft szykuje produkt, który wstrząśnie kategorią mobilną. Po uśmierceniu marki Lumia gigant planował powrócić do tego świata z czymś zupełnie nowym. Wtedy obraz mitycznego "Surface Phone'a" był jeszcze mglisty. Dziś możemy z pełną wyrazistością przyglądać się Surface Duo, będącym efektem tych kilku lat prac.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://youtu.be/sIJz3-hx86o

Polecamy również w kategorii Surface Duo