Menu kategorii
 • System do gier

  System do gier

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  11.09.2006
  6936 wyświetleń

  Jeżeli nasz komputer służy tak samo do pracy jak i do zabawy, musi spełniać bardzo wygórowane wymagania. Powinien mieć zainstalowane wszelkie zabezpieczenia takie jak firewall, program antywirusowy aby chronić nasze dane. Musi być jednak również "szybki" i posiadać dużo pamięci operacyjnej aby nasze gry płynnie działały. Zdarza się, że aplikacje ochronne zajmują cenny RAM. Jak pogodzić taką sytuacje? Często na czas wirtualnych rozgrywek zamykamy wszystkie narzędzia bezpieczeństwa, zwiększając możliwości naszego sytemu. Wtedy jednak ryzykujemy zarażeniem...

  Proponujemy dość nietypowe rozwiązanie problemu. Zainstalujmy drugi system na dysku twardym. Często słyszymy o współistnieniu dwóch środowisk w jednym komputerze. Dlaczego my nie mieli byśmy tego zrobić? I wcale nie chodzi o zainstalowanie Linuxa. Wgrajmy jeszcze jeden Windows XP, który będzie służył wyłącznie do zabawy. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

  Musimy posiadać dwie partycje na dysku twardym lub dwa fizyczne dyski. Jeżeli tak jest, instalujemy najpierw jeden system tak jak to robimy zwykle. Następnie po instalacji i konfiguracji ponownie wkładamy płytę instalacyjną i zaczynamy proces wgrywania Windows XP od początku. Tym razem jednak wskazujemy inną partycję niż poprzednio. I to już wszystko. System sam dokona wszelkich zmian abyśmy mogli korzystać z obu środowisk. Po ww. operacjach przy każdym uruchomieniu komputera, będzie nas witał ekran, w którym zadecydujemy który z dwóch Windows XP chcemy uruchomić.

  Jeżeli domyślny system, który się uruchamia nie odpowiada nam lub też chcemy zmienić czas po jakim środowisko się załaduje musimy zmienić ustawienia. W tym celu kliknijmy prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój komputer i z menu wybierzmy Właściwości. Kliknijmy w przycisk Zaawansowane a następnie w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie w Ustawienia. W oknie, które się ukaże możemy zmienić wszystkie ww. opcje.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Internetowe gry