Menu kategorii
 • Synchronizacja OneDrive dostępna natywnie na ARM i Apple Silicon

  Synchronizacja OneDrive dostępna natywnie na ARM i Apple Silicon

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:47
  06.12.2021
  1803 wyświetlenia

  Microsoft ogłosił dziś dostępność klienta synchronizacji OneDrive na urządzeniach z Windows on ARM i Maców z układami Apple Silicon. Synchronizacja działa póki co w fazie zapoznawczej, jednak jest to już w pełni natywne doświadczenie.

  Jak poinformowali twórcy, natywna synchronizacja na urządzeniach ARM z Windows (ARM64) i z Apple Silicon była mocno i długo wyczekiwaną funkcją. Od dzisiaj jest oferowana użytkownikom w ramach wczesnego dostępu. Aby włączyć wersję Preview, trzeba być w programie Insider i włączyć funkcje Preview w Ustawieniach > Informacje (zaznaczamy pole "Uzyskuj aktualizacje wersji zapoznawczej usługi OneDrive przed wydaniem").

  OneDrive - klient synchronizacji

  Funkcja będzie udostępniana Insiderom przez kolejne dni, więc może nie pojawić się od razu. Warto przypomnieć, że OneDrive nie jest pierwszym rozwiązaniem giganta dostępnym natywnie na tych niestandardowych platformach. Przykładowo na urządzeniach z architekturą Apple'a uruchamiają się bezpośrednio (bez emulacji) Visual Studio Code, Microsoft Remote Desktop czy wreszcie Microsoft 365 i Office 2019. W przypadku Windows on ARM dostępnych natywnie jest znacznie więcej aplikacji i usług giganta.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/onedrive-sync-for-native-arm-devices-now-in-public-preview/ba-p/3031668

  Polecamy również w kategorii OneDrive