Surface Slim Pen 2 z silnikiem haptycznym - oficjalnie zapowiedziane!

Surface Slim Pen 2 z silnikiem haptycznym - oficjalnie zapowiedziane!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:58
23.09.2021
1294 wyświetlenia

Na wczorajszym evencie sprzętowym Microsoft zaprezentował nie tylko nową generację laptopów i tabletów Surface, ale również szereg akcesoriów. Do nich zalicza się Surface Slim Pen 2 — druga generacja pióra dotykowego Surface Slim. Zawarte w nim udoskonalenia zapewniają jeszcze większą kontrolę i dokładność, a dzięki sygnałom dotykowym wrażenia z pisania i rysowania są bardziej naturalne. Szczegóły poniżej!

Dzięki zerowej sile nacisku i bardzo niskiej latencji Surface Slim Pen 2 zapewnia jeszcze większą kontrolę i dokładność. Przeprojektowana, ostrzejsza końcówka pomaga skupić się na pisaniu, cieniowaniu i rysowaniu. Magnetycznie przymocowane do Surface Laptop Studio lub przechowywane w klawiaturze Surface Pro Signature Keyboard, pióro będzie ładowane i gotowe do pracy, gdy zajdzie potrzeba.

Surface Slim Pen 2 wykorzystuje nowe możliwości Windows 11 i nasz specjalnie zaprojektowany procesor Microsoft G6 w urządzeniach Surface Pro 8 i Surface Laptop Studio, aby dostarczać wyczuwalne sygnały, które tworzą wrażenie pisania piórem na papierze. Wbudowany silnik haptyczny w Surface Slim Pen 2 aktywuje się, aby zapewnić naturalne wrażenia podczas robienia notatek i rysowania. To subtelna interakcja, która robi ogromną różnicę.

Sygnały dotykowe mogą również przekazywać informacje zwrotne, gdy używasz naturalnych gestów, takich jak zakreślanie kółka, by zaznaczać w aplikacjach Microsoft 365, oraz gdy używasz narzędzi w Adobe Fresco.

— Pete Kyriacou, VP, Microsoft Devices

Najważniejsze nowości w tej generacji to silnik haptyczny, 4096 poziomów nacisku, pisanie i rysowanie bez użycia siły i ultraniska latencja. Wszystko to ma zapewnić większą precyzję i bardziej naturalne doświadczenia. Pióro współpracuje z urządzeniami Microsoft Surface Laptop Studio, Surface Pro 3 - Pro 8, Surface Pro X, Surface Duo — Duo 2, Surface Go — Go 3, Surface Hub 2S, Surface Laptop 1 – 4, Surface Studio 1 — 2, Surface Book 1 – 3 oraz wszystkimi innymi urządzeniami z obsługą protokołu Microsoft Pen Protocol (MPP). Niektóre funkcjonalności, takie jak sprzężenie haptyczne i wprowadzanie bez użycia siły, są jednak dostępne tylko we współpracy z wybranymi modelami Surface.

Surface Slim Pen 2

Surface Slim Pen 2 jest już dostępne w przedsprzedaży na wybranych rynkach. Premierę w USA ustalono na 5 października tego roku. Cena na rynek amerykański wynosi 129,99 USD (ok. 510 zł). Przedsprzedaż w Polsce jeszcze się nie zaczęła, ale na polskiej stronie produktu w Microsoft Store widnieje informacja o dostępności już na początku 2022 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/d/surface-slim-pen-2/8tb9xw8rwc14

Polecamy również w kategorii Surface