Surface Pro X czeka odświeżenie z procesorem SQ2 i nowymi kolorami

Surface Pro X czeka odświeżenie z procesorem SQ2 i nowymi kolorami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:53
16.09.2020
2625 wyświetleń

Zazwyczaj jesienią Microsoft prowadzi swoją konferencję sprzętową Surface i wiele już wskazuje na to, że mimo izolacji społecznej odbędzie się ona również w tym roku. Co na niej zobaczymy? Wcześniejsze pogłoski mówiły o nowej wersji taniego Surface Laptopa. Przewiduje się też kolejną generację Surface Pro. Nowy raport wskazuje, że może do niej należeć także druga iteracja Surface Pro X.

Zac Bowden z Windows Central sugeruje, że tablet ARM doczeka się drugiej generacji. Ma się on opierać na procesorze Microsoft SQ2, opartym na modelu Snapdragon 8cx Gen 2 5G. Pierwszy procesor SQ1 był jedynie Snapdragonem 8cx z podkręconymi CPU i GPU. 8cx Gen 2 również utrzymuje tę samą architekturę, podkręcając jedynie taktowanie zegara. Nie jest jasne, co właściwie nowego oferować nam będzie SQ2, choć obecność 5G wydaje się więcej niż prawdopodobna.

Szykują się też zmiany wizualne. Obramowanie ma być dostępne w kolorze platynowym, co historycznie było standardem dla pecetów Surface. W rzeczywistości Pro X był pierwszym, który nie był oferowany w wersji platynowej. To również pierwszy tablet pozbawiony różnokolorowych wersji klawiatury oraz gniazda słuchawkowego jack. Według raportu Surface Pro X 2 ma już na już nadejść z wyborem różnych kolorów klawiatury Type Cover — oczywiście w specjalnej wersji dla Pro X z gniazdem na pióro.

Jeśli chodzi o Pro X 2, to właściwie raport na tym kończy. Zac Bowden wyjawia jeszcze, że emulacja AMD64 ma trafić do Insiderów przed końcem tego roku. Obecnie urządzenia ARM PC mogą natywnie uruchamiać aplikacje ARM i emulować x86, ale jeśli chodzi o aplikacje jedynie w AMD64, nic nie da się zrobić. Ma się to wkrótce zmienić.

Konferencja sprzętowa Microsoftu zwykle odbywała się w październiku i była zapowiadana z niedługim wyprzedzeniem. Było to też bardziej kameralne wydarzenie w porównaniu do Build czy Ignite. Teraz, jako że wszystkie tego typu eventy Microsoftu mają postać transmisji online otwartych dla wszystkich chętnych, ogólna otoczka może być nieco inna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-reportedly-refreshing-its-surface-pro-x-with-new-colors-and-sq2-processor

Polecamy również w kategorii Surface Pro