Surface Pro 8 z większym ekranem i procesorem Intel 11. generacji - oficjalnie zapowiedziany!

Surface Pro 8 z większym ekranem i procesorem Intel 11. generacji - oficjalnie zapowiedziany!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:29
22.09.2021
2085 wyświetleń

Tegoroczny event sprzętowy Microsoftu zaczął się na dobre! Po krótkim wstępie czas na konkretne zapowiedzi. Na pierwszy ogień leci wyczekiwany flagowiec z rodziny tabletów, czyli Surface Pro 8. W końcu doczekaliśmy się poważnego skoku generacyjnego. Jest to bowiem największa aktualizacja linii Surface Pro od czasu modelu Pro 3 z 2014 roku. To już nie tylko drobne "tweaki" w designie, ale milowy krok naprzód. Co konkretnie się zmieniło po tych 7 latach?

Ósma generacja tabletu zawiera w sobie najlepsze cechy Surface Pro X i łączy je z procesorem Intel. To Surface Pro, na jaki czekaliśmy od lat. Surface Pro 8 trafi do sprzedaży z większym, 13-calowym ekranem o częstotliwości odświeżania 120 Hz i z mniejszymi ramkami, wsparciem dla Thunderbolt 4, nową klawiaturą z gniazdem dla ulepszonego Surface Slim Pen 2, procesorem Intel Core 11. generacji i oczywiście systemem Windows 11. Szczegóły poniżej!

Surface Pro 8

Zacznijmy od ekranu. Jest to 13-calowy PixelSense Flow Display, nieco większy od typowego wyświetlacza 12,3" dostępnego w większości urządzeń Surface Pro. Działa on również w wyższej rozdzielczości i wspiera technologie obrazu Dolby Vision oraz Adaptive Color Technology. Ponadto szczuplejsze stały się jego ramki, dzięki czemu wyglądem przypomina wspomniany już model Pro X. Szczególne wrażenie robi jednak częstotliwość odświeżania. Podczas gdy domyślnie wyświetlacz działa w 60 Hz, przeskakuje on automatycznie do 120 Hz, aby płynnie obsługiwać wprowadzanie dotykowe i za pomocą rysika.

Surface Pro 8 wykorzystuje funkcjonalność Dynamic Refresh Rate z Windows 11. Działa ona podobnie do technologii w ekranach ProMotion od Apple, pozwalając wyświetlaczowi płynnie zmieniać częstotliwość w zależności od zadania. Dzięki temu znacząco poprawia się wydajność wprowadzania piórem, a przewijanie dotykiem działa bardziej płynnie.

Surface Pro 8

Nowy model klawiatury Surface Pro Signature Keyboard zawiera teraz pióro Surface Slim Pen 2, co znów przypomina combo znane z Surface Pro X. Rysik ładuje się w specjalnym gnieździe nad klawiszami i posiada wbudowany silnik haptyczny, który replikuje wrażenie pisania na papierze. Nowe pióro ma też zmniejszoną latencję i wyższą precyzję, co zawdzięcza się przeprojektowanej końcówce.

Interesujące jest także wnętrze Surface Pro 8. Microsoft dodał wreszcie wsparcie dla Thunderbolt 4, porzucając starzejące się USB-A. Tablet został wyposażony w dwa porty USB-C Thunderbolt 4 oraz klasyczny port Surface Connect do ładowania. Oznacza to, że możemy podłączyć do niego wiele zewnętrznych ekranów 4K, używać wydajnej pamięci zewnętrznej, a nawet połączyć tablet z zewnętrznym GPU, zamieniając go w gamingowego peceta.

Surface Pro 8 działa pod kontrolą układów quad-core 11. generacji od Intela, a maksymalna ilość pamięci RAM wynosi aż 32 GB. Microsoft nie ogłosił jeszcze cennika ani daty wydania. Mając jednak na uwadze, że premiera Windows 11 nastąpi 5 października, nowy tablet powinien ukazać się również niedługo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2021/9/22/22685923/microsoft-surface-pro-8-specs-price-release-date

Polecamy również w kategorii Surface Pro