Surface Neo i Windows 10X. Składany Surface w końcu ujrzał światło dzienne!

Surface Neo i Windows 10X. Składany Surface w końcu ujrzał światło dzienne!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:44
02.10.2019
1866 wyświetleń

Po aktualizacjach istniejących linii Laptop, Pro, Audio i Pen przyszedł czas na produkt, który może otworzyć nową kategorię. Tym produktem jest Surface Neo. Tym samym Microsoft rzeczywiście wkroczył do kategorii składanych urządzeń z dwoma ekranami, jednak zrobił to w zupełnie nowatorski sposób. Urządzenie to jest bowiem rozkładane, ale dwóm ekranom towarzyszy dodatkowo składana klawiatura.

Surface Neo

Surface Neo posiada najcieńsze ekrany LCD, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Dwa 9-calowe ekrany łączy wyrafinowany system zawiasów, które mają zapewnić idealne doświadczenie składania urządzenia. Jako że mamy nową kategorię sprzętu, to naturalnie idzie z nim w parze nowy system operacyjny. Wcześniejsze przecieki okazały się prawdą i Microsoft prezentuje dziś Windows 10X. System ten został zaprojektowany i zoptymalizowany z myślą o urządzeniach z podwójnym ekranem, właśnie takich, jak Surface Neo.

Surface Neo

Kiedy otwieramy aplikację, otwiera się ona na jednym ekranie, podczas gdy na drugim możemy otworzyć inną. Ułatwia to multitasking i przepływ danych między aplikacjami. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, by przeciągać okna z jednego ekranu na drugi lub rozwijać aplikację na dwa ekrany. Na przykładzie programu Outlook możemy uzyskać menu i listę wiadomości na jednym ekranie i okno wiadomości na drugim. Gdy natomiast chcemy skorzystać z klawiatury, wystarczy ją złożyć, a dolny ekran zmieni swoje oblicze, przybierając postać pomocniczego panelu. Może on wówczas służyć również jako trackpad.

Surface Neo

Możliwych interakcji między dwoma ekranami Surface Neo jest (i będzie) w rzeczywistości więcej. Gdy mamy rozłożoną klawiaturę, możemy przenieść zawartość głównego ekranu na dolny panel, by przykładowo kontynuować na nim oglądanie wideo, podczas gdy na ekranie głównym zajmiemy się pisaniem lub czymkolwiek innym.

Surface Neo

Surface Neo to nowa klasa urządzenia, która łączy technologię sprzętową z dedykowanym jej systemem Windows 10X. Warto teraz poświęcić nieco uwagi temu, co znajduje się pod pokrywą składanego Surface'a. Umieszczono tam całkiem nowy układ Intel Lakefield Processor. Jest to pierwszy w swoim rodzaju hybrydowy CPU, dedykowany urządzeniom z dwoma ekranami.

Surface Neo

Jako nowa kategoria urządzenia Surface Neo zostanie niebawem przekazany w ręce deweloperów, by ci mogli zaadresować jego specyficzne możliwości.

Surface Neo wraz z Windows 10X będą dostępne w przyszłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface Neo