Surface Laptop 4 z AMD Ryzen 5 pojawił się na Geekbench. Znamy już specyfikację

Surface Laptop 4 z AMD Ryzen 5 pojawił się na Geekbench. Znamy już specyfikację

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:24
24.02.2021
1688 wyświetleń

Wielu obserwatorów poczynań Microsoftu spodziewa się, że czwarta generacja Surface Laptopa ujrzy światło dzienne w drugiej połowie 2021 roku, a tymczasem mocna ku temu przesłanka pojawiła się na listach Geekbench. Na portal z wynikami benchmarków trafiło urządzenie o nazwie niepozostawiającej żadnych złudzeń: Microsoft Surface Laptop 4. Co już wiadomo na jego temat?

Zgodnie z informacjami na stronie Surface Laptop 4 jest napędzany sześciordzeniowym procesorem AMD Ryzen 5 3580U i wyposażony w 8GB RAM DDR4, a jego nazwa projektowa to "Renior". Choć nie zostało to jeszcze potwierdzone, zakłada się, że wersja z 8GB RAM będzie najniższym wariantem nadchodzącego laptopa. Po pierwsze dlatego, że urządzenia Surface ukazują się w kilku wariantach różniących się procesorem, ilością RAM, grafiką czy łącznością, a co za tym idzie — również ceną. Po drugie, mamy rok 2021 i schodzenie poniżej 8GB w laptopie klasy premium byłoby zwyczajną głupotą.

Microsoft Surface Laptop 4 - benchmark

Jeśli chodzi o wynik benchmarka Geekbench 5, Surface Laptop 4 osiągnął 1063 punktów na jednym rdzeniu w 5726 punktów na wielu rdzeniach. Dla porównania: Laptop 4 w edycji biznesowej z procesorem Intel Tiger Lake (i7-1185G7) w benchmarku sprzed kilku miesięcy osiągnął odpowiednio 1343 i 4970 punktów.

Microsoft Surface Laptop 4 - benchmark

Oczekuje się, że Surface Laptop 4 zostanie zapowiedziany i wprowadzony na rynek razem z Surface Pro 8 — jeszcze jednym wyczekiwanym urządzeniem klasy premium. O ile w tym roku Microsoft nie zmieni planów, to spodziewamy się, że konferencja sprzętowa Surface z tymi (i pewnie jeszcze paroma innymi) zapowiedziami będzie miała miejsce jesienią, zapewne w okolicach października, tak aby nowe urządzenia można było spokojnie kupić przed świętami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/surface-laptop-4-geekbench-score/

Polecamy również w kategorii Surface Laptop