Surface Event dziś o 22:00. Co na nim zobaczymy?

Surface Event dziś o 22:00. Co na nim zobaczymy?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:01
02.10.2018
1232 wyświetlenia

Na początku września Microsoft zaczął rozsyłać zaproszenia na konferencję Surface w Nowym Jorku, której towarzyszy hasło A moment of your time (Moment/Chwila twojego czasu). Jak przystało na jesienne wydarzenie, Microsoft przedstawi nowe zapowiedzi sprzętowe, ale na tym najpewniej się nie skończy. Event startuje dziś o 22:00 czasu polskiego i relację z niego będziecie mogli śledzić na portalu CentrumXP. Czego dokładnie się spodziewamy?

Surface Pro 6

Surface Pro 6 wydaje się być po prostu aktualizacją iteracyjną Surface Pro, czyli następnym modelem tej linii, zaraz za Surface Pro 4 i Surface Pro z 2017 roku. Szósta generacja flagowego tabletu została zaprezentowana kilka dni temu przez niezależnego blogera, który dokładnie pokazał unboxing Surface Pro 6. Projekt urządzenia wydaje się identyczny, jak u poprzedników, i w przeciwieństwie do Surface Go nie ma portu USB-C ani też wbudowanego LTE, a specyfikacja różni się tylko nieznacznie. Na nagraniu widzieliśmy wersję z czterordzeniowym procesorem ósmej generacji Intel Core i5 8250U i 8 GB RAM, choć może to być tylko jedna z kilku dostępnych konfiguracji Pro 6.

Surface Laptop 2

Wiemy, że Microsoft pracuje nad odświeżoną wersją Surface Laptopa, która najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana właśnie w Nowym Jorku. Najważniejszą zmianą ma być wprowadzenie do urządzenia ósmej generacji procesorów Intela. Microsoft może też dołożyć trochę RAM-u. Wielkiej rewolucji w designie sprzętu raczej się nie spodziewamy. Surface Laptop 2, podobnie jak spodziewany Surface Pro 6, nie zostanie wyposażony w nowe złącza USB-C. Design może odmienić się jednak wizualnie, jako że Microsoft zapowiada "powrót do czerni".

Surface Studio 2

Dosłownie parę dni temu w sieci pojawiły się wyniki Surface Studio 2 w benchmarku. Tym samym znamy już dokładną specyfikację produktu. Można zatem przyjąć, że najnowszy All-in-One od Microsoftu wkrótce trafi do produkcji, a później do sprzedaży. Z benchmarku wiemy, że Surface Studio 2 będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core i7-7820HQ i 32GB pamięci RAM. Przy tej specyfikacji w teście wielordzeniowym urządzenie uzyskało prawie 16 tys. punktów, a w teście jednordzeniowym - 4680 punktów. Wyniki są naprawdę świetne, więc można się spodziewać, że Surface Studio 2 w porównaniu do poprzednika będzie się cieszył dużym zainteresowaniem. Ważną informacją, dotyczącą specyfikacji urządzenia, jest implementacja portu Thunderbolt 3. Całkiem możliwe, że Surface Studio 2 towarzyszyć będzie również (przezroczysty) Surface Dial 2.

Czarny Surface

Surface goes Back to Black. Takimi tajemniczymi słowami Microsoft zakończył wczorajszy komunikat, w którym podsumował minione 6 lat marki Surface. Po różnych perturbacjach stylistycznych, w tym po tendencji do wybielania wszystkiego (widać to choćby w ekosystemie Xbox), Microsoft stwierdził najwyraźniej, że czas na powrót do ponadczasowego koloru. Czarny Surface to już praktycznie pewnik.

LTE w Surface Go

Na początku sierpnia tego roku Microsoft zaprezentował światu Surface Go, ale bez modułu obsługującego standard przesyłania danych LTE. Niedługo po premierze firma zapowiedziała, że do końca tego roku na rynku pojawi się specjalna edycja tabletu z obsługą transmisji LTE. Można się więc spodziewać, że urządzenie zostanie zaprezentowane podczas październikowego wydarzenia.

Zmiany w Surface Pro 2017

Microsoft planuje wprowadzić na rynek ulepszoną wersję zeszłorocznego modelu Surface Pro. Urządzenie ma otrzymać procesor Intela ósmej generacji oraz port USB typu C.

Zestaw słuchawkowy Surface

Źródła blisko powiązane z Microsoft donoszą, że pracuje on nad zestawem słuchawkowym linii Surface. Urządzenie ma być wzorowane na słuchawkach Jabra Evolve, ale póki co nie wiemy, na którym modelu, bo Jabra Evolve są dostępne w wariantach dousznych i nausznych. Szczegóły mamy poznać dziś wieczorem, podczas nowojorskiego eventu.

Windows 10 October 2018 Update

Na październik zapowiedziana jest premiera dużej aktualizacji Windows 10 o nazwie October 2018 Update. Jest więc bardziej niż pewne, że podczas wydarzenia w Nowym Jorku Microsoft poświęci chwilę na prezentację najważniejszych funkcji, które pojawią się w Windows 10. Bardzo możliwe, że to właśnie dziś wieczorem Microsoft wciśnie duży, czerwony przycisk i October 2018 Update zostanie oficjalnie wydany.

Czego jeszcze (nie) możemy się spodziewać?

Prawdopodobnie możemy zapomnieć o Surface Phone. Niestety, dotychczasowe informacje na ten temat pozostają na razie w sferze spekulacji, a sam Microsoft nie kwapi się do wyjawienia jakichkolwiek oficjalnych danych. Zabraknie również ogłoszenia nowych, całkowicie przeprojektowanych modeli Surface Pro oraz Surface Book. Raczej nie powinniśmy spodziewać się też prezentacji drugiej generacji HoloLens, bo to Microsoft zostawia sobie na przyszły rok. Jeśli zaś chodzi o Surface Hub 2 (a dokładniej - jego wersje 2S i 2X), to ich prezentacje widzieliśmy już na konferencji Ignite w zeszłym tygodniu. Microsoft może wspomnieć na ich temat, ale nowych zapowiedzi już się nie spodziewamy.

Oczywiście powyższe propozycje, choć potwierdzone wieloma przesłankami, nie muszą być jedynymi, które przedstawi dziś Microsoft. Niewykluczone, że firma przygotowała niespodzianki, które potraktować należy jako wisienki na torcie. Czym zaskoczy nas dzisiejsza konferencja? Tego dowiemy się już wieczorem. Bądźcie też z nami na CentrumXP o godzinie 22:00, bo wszystkie doniesienia z wydarzenia będziemy dla Was relacjonować!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Nowy-Surface-w-pazdzierniku-Microsoft-zaprasza-na-event

Polecamy również w kategorii Surface