Surface Duo 2 Android Emulator już dostępny do pobrania

Surface Duo 2 Android Emulator już dostępny do pobrania

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:45
24.09.2021
1899 wyświetleń

Emulator Surface Duo to świetne rozwiązanie nie tylko dla deweloperów tworzących aplikacje dla smartfona z dwoma ekranami. Mogą bowiem korzystać z niego sami użytkownicy, by zapoznać się z wyjątkowym interfejsem urządzenia. Już wcześniej, przy okazji wydania pierwszej generacji, wyjaśnialiśmy, jak uruchomić Surface Duo na własnym komputerze. Teraz, gdy zbliża się premiera drugiej generacji, Microsoft udostępnia nowy emulator Surface Duo 2.

Surface Duo 2 został wyposażony we wsparcie dla 5G, potrójny układ aparatu (z obiektywem szerokokątnym i teleobiektywem), większe i jaśniejsze ekrany, szybszy CPU, bezprzewodowe ładowanie i płatności zbliżeniowe NFC. Słowem — ma wszystko to, czego brakowało pierwszej wersji Surface Duo. Oznacza to również więcej możliwości dla programistów. Nową funkcjonalność smartfona mogą oni rzecz jasna zaadresować w swoich aplikacjach, a niezwykle pomocny okaże się tu emulator Surface Duo 2 z Androidem.

Surface Duo 2 - aplikacje na dwa ekrany

Co nowego znajduje się w emulatorze? Jak podaje Microsoft, zapewnia on kompletne doświadczenie dwóch ekranów:

  • Uruchamia Androida 11.
  • Symuluje zawiasy z widokiem trybów 3D.
  • Wspiera interfejsy API Jetpack Window Manager i adaptacyjne układy UI.
  • Gdy jest używany na urządzeniu-hoście z ekranem dotykowym (np. Surface), wspiera multi-touch i czułości nacisku pióra.
  • Jest dostępny na Windows, macOS i Linux.
  • Współpracuje z Android Studio, Visual Studio, VSCode i innymi edytorami IDE używanymi do rozwijania aplikacji na Androida.

Surface Duo 2 Android Emulator jest już dostępny do pobrania z serwera Microsoft. Na stronie znajduje się również dokumentacja w języku angielskim.

Jako że ogólne zasady się nie zmieniły, to więcej na temat wymagań, instalacji i uruchamiania emulatora dowiecie się również z naszego poradnika.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/surface-duo/develop-for-surface-duo-2/

Polecamy również w kategorii Surface Duo