Surface Dock 2 - czym różni się od pierwszej generacji?

Surface Dock 2 - czym różni się od pierwszej generacji?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:08
01.06.2020
2008 wyświetleń

Na początku maja Microsoft zaprezentował całą gamę nowych urządzeń Surface, wliczając w to Surface Dock 2. Druga generacja stacji dokującej posiada trochę ulepszeń względem poprzedniczki, wliczając w to szybsze ładowanie i szybszy transfer danych. Poza efektywnością stacja różni się też wymiarami, wyglądem i innymi cechami, którym chcemy się teraz przyjrzeć z bliska.

Surface Dock 2 cechuje się większym poborem mocy — 199 W w porównaniu do 99 W w pierwszej generacji. Nowszy model ma też logo Microsoftu, którego brakowało u poprzednika. Kabel SurfLink został wydłużony z 69 cm do 81 cm. Nowa stacja jest lżejsza od 1 generacji; nastąpiło zejście z wagi 597 g do 558 g (z 550 do 515 według oficjalnych danych). Nastąpiło też trochę drobnych zmian na poziomie designu. Oba modele możecie porównać, przeglądając galerię:

Surface Dock posiada zgodność m.in. z Surface Pro 4, Pro 3 i Book (1 generacji). Dock 2 nie jest już z nimi zgodny, za to zyskał zgodność z Surface Go 2. W odróżnieniu od wydanego w tym samym czasie Microsoft USB-C Travel Hub stacja dokująca nie jest całkowicie nowym projektem, lecz nowszą iteracją istniejącego urządzenia peryferyjnego. Z pierwszą generacją wciąż łączy je wiele. Praktycznie niezmienione pozostają: opakowanie, złącze zasilające, 40-pinowe złącze SurfLink i wysokość stacji.

Surface Dock 2 jest już dostępny w polskim Microsoft Store w cenie 1299,90 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/surface-dock-2-vs-surface-dock/

Polecamy również w kategorii Surface