Sterowanie multimediami odtwarzanymi w kartach trafiło do Edge Chromium

Sterowanie multimediami odtwarzanymi w kartach trafiło do Edge Chromium

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:20
19.07.2019
579 wyświetleń

Tydzień temu informowaliśmy, że do testowej wersji Google Chrome trafiła bardzo wygodna funkcja szybkiego sterowania multimediami. Jeśli jakaś karta zacznie odtwarzać dźwięk, to na pasku z rozszerzeniami pojawi się ikonka ze opcjami odtwarzania. Nie musimy przechodzić do danej karty, by zatrzymać odtwarzanie. Choć nie było to potwierdzone, to raczej zaskoczeniem nie jest, że funkcja ta trafiła również do Edge Chromium.

Edge Chromium Canary Media Controls

Funkcja ta nie jest jeszcze normalnie dostępna w Edge Canary i by ją włączyć, musimy się nieco nagimnastykować. Trzeba utworzyć skrót do przeglądarki i w jego właściwościach dodać w polu Element docelowy parametr -enable-features=GlobalMediaControls. Gdy uruchomimy Edge z tego skrótu to uzyskamy dostęp do nowych funkcji, jak tylko zaczniemy odtwarzać jakieś multimedia. Co ważne, funkcja obsługuje kilka źródeł jednocześnie i nad wszystkimi mamy kontrolę z jej poziomu.

Reklama

Podobnie jak w Chrome ta nowa opcja jest bardzo wygodna i spotka się z aprobatą użytkowników. Google postanowiło jakiś czas temu podjąć kontrowersyjną decyzję o usunięciu z Chrome funkcji szybkiego wyciszania karty poprzez kliknięcie głośnika. Nowe kontrolki na pewno tę stratę zrekompensują. Do pełnej wersji Chrome nowa funkcja może trafić w najbliższym czasie, a na Edge niestety musimy poczekać do premiery, która nastąpi prawdopodobnie na wiosnę 2020 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-brings-global-media-controls-to-edge-canary/

Polecamy również w kategorii Edge