Skype zaktualizowany o nową przydatną funkcję

Skype zaktualizowany o nową przydatną funkcję

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
23:13
22.12.2021
1675 wyświetleń

Skype nie został całkiem zapomniany i kolejna interesująca funkcja została właśnie wprowadzona do komunikatora. Chodzi o opcję przybliżanie zawartości prezentowanego ekranu przez słuchaczy spotkania. Funkcja nazywa się Zoom-In i jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Skype.

Microsoft w ostatnich latach najwięcej czasu poświęca rozwojowi platformy Teams. Komunikator, który z początku był dedykowany jedynie klientom biznesowym, jest już dostępny dla użytkowników prywatnych, a w Windows 11 jest dostępny jako komunikator domyślny dla posiadaczy kont Microsoft. Skype zszedł w tym czasie na dalszy plan, ale wciąż cieszy się sporą popularnością, dlatego Microsoft nie porzucił całkiem prac nad jego rozwojem.

Funkcja Zoom-In w komunikatorze Skype

Nowa aktualizacja wprowadza funkcję ułatwiającą słuchaczom spotkań odbiór zawartości wyświetlanej na ekranie prezentera. Zoom-In pozwala przybliżać prezentację i poprawić widoczność małych elementów, które trudno dostrzec w normalnym trybie. Co ważne, korzystanie z Zoom-In nie przeszkadza innym uczestnikom ani prezenterowi. Z funkcji można korzystać na trzy sposoby:

  • Naciskając klawisz CTRL lub Command (Mac) i skrolując kółkiem myszy,
  • Używając touchpada laptopa,
  • Korzystając z przycisków funkcyjnych dostępnych na ekranie prezentacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/skype-improves-screen-sharing-with-new-zoom-in-feature

Polecamy również w kategorii Skype