Skype pozwala teraz ustawić obraz dnia Bing jako wirtualne tło

Skype pozwala teraz ustawić obraz dnia Bing jako wirtualne tło

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:07
14.01.2022
1377 wyświetleń

Po tym, jak funkcja podmiany tła na niestandardowy obraz debiutowała wcześniej w Teams, w 2020 roku trafiła ona też do Skype. W doborze tła dla rozmów wideo panuje oczywiście dowolność, ale gdy brak inspiracji, zawsze można sięgnąć do najlepszego źródła, czyli do Bing.

Bing nie jest może najpopularniejszą wyszukiwarką internetową (choć np. w USA odpowiada za ponad 25% wyszukań), ale pod względem doboru grafik jest niezrównany. Mowa tu oczywiście o słynnych "obrazach dnia" ("Bing images of the day"), czyli zmieniających się codziennie zdjęciach od najlepszych fotografów, ukazujących piękno krajobrazów, fauny, flory i nie tylko. Teraz ten strumień niezwykłych zdjęć można zintegrować z własnym strumieniem wideo w Skype.

Co się dzieje, kiedy Skype i Bing robią współpracę? Dokładnie to, co widać! Jak poinformował Luis Carrasco, szef produktu Skype, możemy teraz ustawić obraz dnia Bing jako wirtualne tło w połączeniach Skype. Z funkcji tej skorzystamy podczas połączenia, najeżdżając kursorem na przycisk wideo albo klikając menu "Więcej". Następnie klikamy opcję wyboru obrazu tła i wybieramy obraz dnia Bing jako niestandardowe tło.

Dodatkowo w podglądzie uczestników zauważymy ikonę Bing (w lewym górnym roku podglądu danej osoby z tłem Bing). To skrót do funkcji "Dowiedz się więcej", którego kliknięcie otworzy więcej informacji o danym zdjęciu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/luiscarrascob/status/1482031109437231105/photo/1

Polecamy również w kategorii Skype