Skype na Androida zyskuje nowe możliwości

Skype na Androida zyskuje nowe możliwości

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:52
24.07.2014
2293 wyświetlenia

Zespół Skype ma ręce pełne roboty - kilka tygodni temu dużą aktualizację zaliczył Skype na iPhone'a, a nieco później pomniejszą na Windows Phone (wprowadzającą m. in. integrację z Cortaną). Teraz przyszedł czas na trzecią wielką platformę - Skype na Androida zyskał aktualizację do wersji 5.0.

Najnowsza aktualizacja komunikatora wprowadza długo wyczekiwaną opcję integracji kontaktów Skype z kontaktami w smartfonie. Choć szukanie po powiązanych numerach telefonu i Skype jest jeszcze niemożliwe, opcja ta - jak zapewnia Microsoft - "pojawi się w nadchodzących miesiącach". Do jej używania wymagana będzie jednak weryfikacja użytkownika - "Po pobraniu najnowszej aktualizacji na Androida, w nadchodzących miesiącach zostaniecie poproszeni o weryfikację swojego numeru telefonu. Od tego czasu aplikacja będzie automatycznie wyszukiwać powiązania pomiędzy Skype a twoją książką telefoniczną. Gdy powiązanie zostanie odnalezione, zobaczysz nowe kontakty na liście w Skype" - czytamy na blogu Skype.

Po raz pierwszy Skype na Androida zyskał możliwość automatycznego połączenia z książkami adresowymi pozostałych usług Microsoftu, jak choćby Outook.com czy Kontakty w Windows 8. Do korzystania z tej funkcji wymagane jest zalogowanie do Skype za pomocą Konta Microsoft. Producent podkreśla troskę o prywatność klienta - numer telefonu nie stanie się bez wiedzy użytkownika widoczny na jego profilu Skype. Co z pozostałymi platformami? "Jeżeli nie jesteś użytkownikiem Androida, nie przejmuj się! Ciężko pracujemy, by dostarczyć nową funkcjonalność na pozostałe mobilne platformy w kolejnych miesiącach." - pisze Microsoft.

Skype 5.0 dla systemu Android jest już dostępny do pobrania z Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-rolls-out-skype-50-for-android

Polecamy również w kategorii Android