Skype dla firm - tworzymy spotkanie Skype dla firm w aplikacji na Androidzie

Skype dla firm - tworzymy spotkanie Skype dla firm w aplikacji na Androidzie

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
05.04.2018
1150 wyświetleń

Spotkania w komunikatorze Skype dla firm to element umożliwiający nawiązywanie połączeń głosowych i wideo, a także wzięcie udziału w wydarzeniu za pośrednictwem kilku kliknięć. Normalnie tego rodzaju spotkania możemy tworzyć w klasycznej aplikacji Skype dla firm, działającej w systemie Windows, ale utworzenie tego typu wydarzenia jest możliwe również w aplikacji mobilnej w systemie Android. W tym poradniku pokażemy, jak utworzyć takie spotkanie, wykorzystując do tego moduł kalendarza w kliencie pocztowym Microsoft Outlook.

Żeby utworzyć nowe spotkanie Skype, na urządzeniu mobilnym z systemem Android konieczne jest posiadanie zainstalowanej aplikacji mobilnej Microsoft Outlook, jak również synchronizacja z kontem firmowym związanym z Office 365. Jeżeli więc nie posiadamy klienta Outlook na naszym urządzeniu mobilnym, należy najpierw go zainstalować.

Komunikator Skype dla firm bezpośrednio nie został wyposażony w funkcję tworzenia nowych spotkań Skype. Aplikacja klasyczna dla systemu Windows oraz mobilna dla Androida umożliwiają jedynie przeglądanie spotkań, które utworzyliśmy lub do których zostaliśmy zaproszeni. Te wydarzenia musimy utworzyć w module kalendarza w Office 365 przez przeglądarkę lub z poziomu klienta Microsoft Outlook w systemie Windows.

Informacje o nadchodzących wydarzeniach w mobilnym komunikatorze Skype dla firm wyświetlane są na głównej karcie programu oraz w sekcji Spotkania. Dostęp do sekcji Spotkania możliwy jest po wybraniu ikony kalendarza w prawym górnym rogu aplikacji.

Wydarzenie na głównej karcie programu

Wydarzenie w skecji Spotkania

Chcąc więc utworzyć nowe spotkanie programu Skype na naszym urządzeniu mobilnym, musimy przenieść się do klienta pocztowego Microsoft Outlook i modułu kalendarza. Znajdując się już w kalendarzu, wybieramy przycisk plus, aby otworzyć kreator nowego wydarzenia.

Kalendarz w Microsoft Outlook

Tworząc wydarzenie powiązane z komunikatorem Skype dla firm, musimy przede wszystkim pamiętać o aktywowaniu opcji Spotkanie na Skypie i zapisaniu wydarzenia w kalendarzu konta Office 365.

Konfiguracja wydarzenia

Ważne jest również zaproszenie osoby lub grupy osób, które mają uczestniczyć w spotkaniu. W innym wypadku tworzenie wydarzenia komunikatora Skype nie będzie się niczym różniło od klasycznego wpisu do kalendarza i nikt nie będzie mógł dołączyć do rozmowy głosowej czy wideo.

Konfiguracja wydarzenia

Opisane wydarzenie zapisujemy w kalendarzu. Spotkanie programu Skype zostanie zsynchronizowane z aplikacją w ciągu kilkunastu sekund i będzie dostępne w sekcji Spotkania.

Nowe wydarzenie w sekcji Spotkania

Polecenie Dołącz widoczne obok tematu spotkania stanie się dostępne kilka minut przed jego rozpoczęciem. Naciśnięcie polecenia spowoduje pojawienie się panelu rozmowy głosowej, natomiast naciśnięcie tematu wiadomości przeniesie nas do widoku szczegółowego, gdzie znajdziemy informacje dotyczące organizatora spotkania, zaproszonych osób oraz opisu.

Szczegółowy widok wydarzenia


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365 i Android