SkyDrive wraca na Pasek zadań

SkyDrive wraca na Pasek zadań

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
16:35
13.02.2014
1810 wyświetleń

Według przecieków, ikonka aplikacji Skydrive, która niedawno przestała być dostępna z poziomu obszaru powiadamiania, miała zostać przywrócona dopiero przez aktualizację Update 1 dla Windows 8.1. Informacja ta okazała się nieprawdziwa - błąd naprawiono znacznie wcześniej niż oczekiwaliśmy.

Jeszcze w roku 2013, z niewyjaśnionych przyczyn ikonka prezentująca status synchronizacji z usługą Skydrive, przestała być dostępna z poziomu paska zadań. Pojawiły się wówczas domysły, że Microsoft zamierza ją przywrócić dopiero przy okazji wydania Update 1 dla Windows 8.1 - okazały się one błędne. Po instalacji pakietu aktualizacji i poprawek, udostępnionych przez koncern w ten wtorek, ikonka synchronizacji wróciła na swoje miejsce.

Microsoft nie poprzestał na naprawieniu błędu, firma zaimplementowała dwie nowe funkcje – pierwsza pozwala na oznaczenie plików przechowywanych w chmurze, jako dostępnych w trybie online tylko dla naszego komputera. Oznacza to, że nie będą tworzone ich lokalne kopie. Druga nowość to ikonka statusu dla Skydrive w wersji Modern UI.

Gigant wciąż nie zmienił nazwy swojego dysku w chmurze. Przypominamy, że nowa nazwa będzie brzmiała OneDrive i zostanie wprowadzona na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://support.microsoft.com/kb/2923768

Polecamy również w kategorii SkyDrive