Menu kategorii
 • Sklep Windows wkrótce ze wsparciem dla klasycznych aplikacji

  Sklep Windows wkrótce ze wsparciem dla klasycznych aplikacji

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:25
  04.10.2014
  3976 wyświetleń

  Post na blogu jednego z pracowników Microsoftu został usunięty. Jednak właśnie dzięki niemu udało się ustalić, że Sklep Windows w Window 10 będzie znacznie ulepszony. Do jakich treści uzyskają dostęp użytkownicy? O tym już za chwilę.

  Mowa o blogu Olivera Niehusa, który pracuje w zespole Windows jako główny manager rozwoju aplikacji. Wspomniany post pojawił się na stronie kilka dni temu, by zniknąć następnego dnia. Czy Niehus zbyt wcześnie udostępnił poufne informacje o Sklepie Windows? Tak czy inaczej, do materiału udało się dojść dzięki kopii Google. Jak czytamy na blogu, "Sklep Windows będzie wspierał o wiele więcej, niż tylko apki modern. Zostaną dodane apki desktopowe oraz inne typy cyfrowych danych. Będziemy dostarczać różnych metod płatności za aplikacji. Będziemy też dostarczać sklepów organizacjom, które na własnych listach publicznych aplikacji będą mogły udostępniać specyficzne aplikacje biznesowe, których potrzebują ich pracownicy."

  Sklep Windows, Windows 10

  Choć Sklep Windows w Windows 8/8.1 pozwala na wyświetlanie klasycznych aplikacji, nie można ich pobrać bezpośrednio z poziomu Sklepu. Użytkownik musi wejść na stronę zewnętrznego producenta i stamtąd pobrać lub zakupić daną apkę. Windows Store będzie zawierać też "inne typy cyfrowych treści". Za tymi słowami mogą kryć się filmy, programy TV, muzyka czy książki w formie dostępnej do pobrania. "Poprzez nowy Volume Purchase Program dostarczymy możliwość nabywania apek dla organizacji, płatności poprzez zamówienia, faktury i płatności kartą kredytową. Dostarczymy umów licencyjnych dla tych apek, umożliwiając organizacjom odzyskać lub użyć ponownie licencji (np. gdy pracownik opuszcza firmę). Będziecie mogli rozporządzać apkami na wiele sposobów: pobierać pliki instalacyjne i umieszczać je w spersonalizowanych obrazach [systemu] lub rozpowszechniać je w istniejącej infrastrukturze, wysłać link w mailu do pracownika zdalnego lub instalować apki bez konieczności połączenia z Internetem", pisze Oliver Niehus.

  Należy pamiętać, że funkcjonalności te pojawią się dopiero wraz z oficjalną premierą Windows 10 w przyszłym roku. Aktualny wygląd i funkcjonalność Sklepu Windows w wersji Technical Preview nie różnią się praktycznie od tego, co znamy z Windows 8/8.1.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.wpcentral.com/deleted-microsoft-blog-post-claims-windows-10-support-desktop-apps

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft