Sklep Windows dla klientów biznesowych także w polskiej odsłonie

Sklep Windows dla klientów biznesowych także w polskiej odsłonie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/9/2015, 3:58 PM

Liczba odsłon: 2781

Sklep Windows to domyślne repozytorium z darmowymi i płatnymi aplikacjami, ściśle powiązane z systemami Windows w wersjach 8/8.1 i 10, gdzie przybrał nową formę i zaistniał jako Sklep Microsoft. Aktualnie znajdziemy w nim nie tylko uniwersalne aplikacje i gry, ale również muzykę, filmy i seriale. Obok typowo konsumenckiej oferty Microsoft pragnie uruchomić biznesową wersję Sklepu. Po raz pierwszy mówiło się o niej oficjalnie przeszło rok temu. Dziś znamy już więcej szczegółów, które mogą zainteresować klientów biznesowych, organizacje oraz administratorów.

W międzyczasie pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, jakoby Windows Store for Business miał dołączyć do zbliżającej się aktualizacji Threshold 2. Do tego najprawdopodobniej nie dojdzie, niemniej jednak rzecznik prasowy Microsoft potwierdził, że biznesowa wersja Sklepu trafi bądź trafiła już do nieokreślonej grupy Insiderów, testujących Windows 10. Warto dodać, że rzecznik nie wyjawił planowanej daty premiery nowego Sklepu. No dobrze, ale czym właściwie ma różnić się Windows Store for Business od znanego nam Sklepu Windows? Chodzi przede wszystkim o dodatkowe funkcje zarządzania aplikacjami. Administratorzy mogą dodawać do repozytorium aplikacje spoza Sklepu, by udostępniać je grupowo pracownikom czy członkom organizacji. Każda firma może wyselekcjonować pakiet aplikacji, które za pomocą kilku kliknięć zostaną rozesłane do wielu urządzeń jednocześnie.

Sklep Windows dla Firm

Innymi słowy, biznesowa wersja Sklepu Windows pozwoli masowo (czy też "wolumenowo") nabywać/pobierać i dystrybuować aplikacje, zarówno te ze Sklepu Windows, jak i spoza niego. Do tak utworzonego repozytorium można na przykład dodać wewnętrzne programy firmowe i udostępnić je użytkownikom danej organizacji. Już w ubiegłym roku Microsoft wyjawił, że do zarządzania Sklepem Windows dla Firm (bo taką nazwę najwyraźniej przyjmie portal) mogą posłużyć narzędzia System Center Configuration Manager, Intune czy nawet aplikacje mobilne.

Szczegółowe dane dotyczące Windows Store for Business pojawiły się niedawno na portalu Microsoft TechNet. Obok ściśle technicznych informacji, z którymi powinni zaznajomić się administratorzy, znajdziemy tam również listę regionów, w których będzie można korzystać z biznesowego Sklepu Windows. Lista obejmuje Australię, Belgię, Brazylię, Kanadę, Finlandię, Francję, Niemcy, Indie, Indonezję, Irlandię, Włochy, Japonię, Meksyk, Holandię, Polskę, Rosję, Hiszpanię i Szwecję. Najwyraźniej powyższa lista rozszerzy się w przyszłości.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia