Nowy wygląd Microsoft Store kładzie nacisk na Gaming

Nowy wygląd Microsoft Store kładzie nacisk na Gaming

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 10/21/2019, 12:46 PM

Liczba odsłon: 2038

Microsoft zawsze był aktywny w dziedzinie gamingu, ale ograniczał swoje działania w zasadzie tylko do platformy Xbox. Jednocześnie Windows 10, z pozycją najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie, który jest w zasadzie jedyną opcją dla zapalonych graczy, jakoś ten temat ignorował, zwłaszcza jeśli chodzi o dystrybucję. Teraz ta sytuacja się zmienia, bo Microsoft zauważył ten potencjał, jaki w tym kontekście tkwi w jego systemie. Pierwszym dużym krokiem było oczywiście uruchomienie Xbox Game Pass dla PC.

Microsoft Store Gaming

Microsoft Store mimo porażki UWP nadal żyje i Microsoft chce, by stał się głównym źródłem aplikacji dla użytkowników. Tyczy się to również gier i chyba tutaj właśnie gigant widzi największe szanse powodzenia. Dlatego też ostatni re-design sklepu kładzie spory nacisk na promowanie gier. Oczywiście szczególne miejsce będą tutaj obejmować tytuły Microsoftu takie, jak Minecraft, Gears 5 czy Age of Empires.

Zawartość sklepu została podzielona na karty i obok Strony głównej znajdziemy właśnie zakładkę Gry, Rozrywkę oraz Organizacje zadań i Okazje. Ogólnie rzecz biorąc, abstrahując już od tematyki gamingu, nowy layout wygląda o wiele lepiej i praktyczniej, choć jest tutaj jeszcze sporo miejsca na ewentualne poprawki.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia