Menu kategorii
 • Sieci firmowe

  Sieci firmowe

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  07.04.2006
  10863 wyświetlenia

  Dla użytkowników zawodowych krytyczne znaczenie ma szybki i łatwy dostęp do zasobów sieciowych, takich jak serwery plików, drukarki czy poczta elektroniczna. Windows XP Professional zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do potrzebnych informacji niezależnie od tego, czy pracują oni przez lokalną sieć korporacyjną (LAN), są u klienta, czy też pracują na odległość.

  Łączenie domen

  Jedną z głównych różnic pomiędzy Windows XP Professional i Windows XP Home Edition jest to, że maszyny pracujące pod Windows XP Professional mogą przyłączać się do domen sieciowych Windows (usługi Active Directory™ w Windows 2000 Server lub starsze domeny NetBIOS w Windows NT® 4.0), podczas gdy maszyny pracujące pod Windows XP Home Edition nie mogą pracować w domenach sieciowych.
  Podłączenie komputera osobistego (PC) do domeny umożliwia korzystanie z szeregu ważnych funkcji:

  • Pojedyncze logowanie (Single Sign-on)
   Pojedyncze logowanie umożliwia użytkownikowi jednorazowe podanie danych umożliwiających dostęp do zasobów sieciowych, w odróżnieniu od konieczności każdorazowego wprowadzania nazwy użytkownika i hasła przy próbie dostępu do poczty elektronicznej lub współużytkowanych plików.
  • Przeszukiwanie katalogu
   Użytkownicy przyłączeni do domeny Active Directory mogą wyszukiwać w katalogu pozycje takie jak drukarki, co upraszcza odnajdywanie zasobów dostępnych w ich środowisku.
  • Wędrujące profile użytkownika
   Gdy użytkownik przenosi się z jednego komputera na inny, może ze sobą “zabrać” własne ustawienia systemu. Między innymi będą to ulubione zakładki w Internet Explorerze, tapeta pulpitu i inne zmiany wprowadzone przez użytkownika na pulpicie i w aplikacjach.
  • Dystrybucja oprogramowania
   Administratorzy internetowi mogą określić przy użyciu Active Directory, które z aplikacji będą dostępne ich klientom. To umożliwia automatyczną instalację oprogramowania, ułatwiającą użytkownikom pracę nad dokumentami i danymi.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Wersje systemu i dodatki