Menu kategorii
 • Sets pod znakiem zapytania. Karty mogą już nie wrócić do Windows 10

  Sets pod znakiem zapytania. Karty mogą już nie wrócić do Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:35
  25.10.2018
  1414 wyświetlenia

  Windows Sets mogły być największą zmianą w interfejsie Windows od wielu lat. Karty w aplikacjach na wzór przeglądarek internetowych debiutowały w kompilacjach rozwojowych Redstone 4 pod koniec 2017 roku, ale nie trafiły do publicznego wydania April 2018 Update. Ich rozwój był później kontynuowany w programie Insider, ale karty znów wyłączono w czerwcu tego roku. Nie ma ich w October 2018 Update, więc może historia się powtórzy i zobaczymy je w kompilacjach 19H1? Otóż nie jest to takie pewne.

  Począwszy od tego builda, przechodzimy z Sets offline, by kontynuować czynienie ich świetnymi - pisała w czerwcu Dona Sarkar, szefowa Windows Insider Program. Jeśli testowaliście Sets, nie zobaczycie go w dzisiejszym buildzie, jednakże Sets powrócą w przyszłym wydaniu WIP. Owym przyszłym wydaniem jest oczywiście 19H1. Testowana obecnie w programie Insider wersja Windows 10 ma stać się publiczna w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Zgodnie ze wspomnianą obietnicą powinniśmy więc powrócić już do testowania Sets. Okazuje się jednak, że nie są one gotowe do dalszych testów.

  O bieżącej sytuacji poinformował Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program Team. Został on zapytany, kiedy powrócą Sets. Jego odpowiedź (No ETA unfortunately) oznacza, że Estimated Time of Arrival, czyli przewidywany czas przybycia, nie został jeszcze wyznaczony. Fan tej funkcji drążył jednak dalej, pytając o powód - czy chodzi o kwestie techniczne, czy może Microsoft zrezygnował z Sets. Chodzi raczej o to, że nie jest gotowe - wyjaśnił LeBlanc.

  Mijają cztery miesiące od przejścia z Sets w stan offline i przez ten czas Microsoft miał je dopracowywać bez udziału Insiderów. Czy w ogóle je ruszył? A może natknął się na przeszkody nie do przeskoczenia? Tego nie wiadomo. Sets to poważna ingerencja w UI, a ich wczesna implementacja od początku sprawiała problemy. Całkiem możliwe, że funkcja nie trafi więc do 19H1. Nie wiadomo nawet, czy powróci jeszcze kiedykolwiek.

  Jeśli tęsknicie za Sets, możecie spróbować pewnej aplikacji zewnętrznej, która symuluje ich działanie. Niestety, nie jest ona darmowa.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-sets-feature-has-no-eta/

  Polecamy również w kategorii Windows 10