Menu kategorii
 • Segregowanie dokumentów

  Segregowanie dokumentów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  27.03.2006
  6895 wyświetleń

  Pracując z komputerem gromadzimy na nim coraz to więcej informacji. Początkowo wszystkie zdjęcia, filmy, dokumenty umieszczamy w jednym folderze. Jednak z czasem zauważamy, że ten katalog jest coraz bardziej przeładowany. Trudne staje się znalezienie wybranego dokumentu. A przecież Windows XP pozwala na tworzenie wielu katalogów i podkatalogów dzięki, którym uda nam się posegregować wszystkie nasze pliki. Porządki na naszym komputerze powinniśmy zacząć od utworzenia kilku głównych folderów takich jak np. Zdjęcia, Filmy, Dokumenty, Muzyka. W tym celu otwieramy dowolną lokalizację, w której zamierzamy umieścić wszystkie dane i z menu Plik wybieramy kolejno Nowy, Folder. A następnie nadajemy katalogom wybrane przez nas nazwy.

  W utworzonych folderach możemy tworzyć kolejne "teczki" precyzujące ich zawartość. Np. w lokalizacji Zdjęcia może znajdować się podkatalog Wakacje 2005. Jeżeli w ten sposób będziemy rozmieszczać dane, odnalezienie konkretnego pliku w przyszłości, będzie dla nas bardzo łatwe. Katalogi oraz utworzone pliki mogą mieć bardzo długie nazwy. Nie musi to być tylko jeden wyraz ale również całe zdanie określające zawartość.

  Kiedy już utworzymy strukturę katalogów możemy przenosić do niej nasze pliki. W tym celu najlepiej otworzyć dwa okna Eksploatora jeden źródłowy drugi docelowy. A następnie przeciągnąć dane, które mają zmienić swoje miejsce.

  Jeżeli chcemy zaznaczyć więcej plików naciśnijmy i przytrzymajmy klawisz Ctrl a następnie zaznaczmy wszystkie interesujące nas pliki. Możemy również przytrzymać klawisz Shift a następnie zaznaczyć pierwszy i ostatni element z grupy, którą chcemy przenieść a wszystkie pozyycje pomiędzy zaznaczą się automatycznie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porządki na dysku