Samsung Galaxy Z Fold S z 360-stopniowym zawiasem na wzór Surface Duo

Samsung Galaxy Z Fold S z 360-stopniowym zawiasem na wzór Surface Duo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:19
07.09.2020
1477 wyświetleń

Zawiasy w urządzeniach Surface od zawsze były tematem długich elaboratów, ale też źródłem inspiracji dla konkurencji. Wygląda na to, że plotki o budżetowym telefonie Samsunga ze składanym ekranem są prawdziwe i firma pracuje nad modelem Galaxy Z Fold S, który zostanie wyposażony w zawias 360º podobny do tego w Surface Duo.

Galaxy Z Fold S ma być trzecim członkiem rodziny składanych smartfonów Koreańczyków. Jego zawias o pełnym zakresie rozwarcia ma umożliwiać składanie i rozkładanie urządzenia w sposób podobny do tego, który zaprezentował Microsoft w Surface Duo. W przeciwieństwie jednak do niego urządzenie Samsunga ma oferować w pełni elastyczny, pojedynczy wyświetlacz OLED zamiast dwóch odrębnych ekranów.

Jako że zawias ma operować w zakresie 360º, ekran można będzie złożyć zarówno do wewnątrz, jak i rozłożyć go na zewnątrz. Umożliwi to też np. postawienie smartfona w pozycji namiotu, aby oglądać filmy czy prowadzić wideorozmowy. Oczekuje się, że użyty zostanie ekran OLED (w odróżnieniu od Surface Duo, który ma dwa ekrany AMOLED o łącznej przekątnej 8,1 cala). Tył urządzenia ma być pokryty szkłem. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie wyposażony w dodatkowy ekran jak w modelach Galaxy Fold i Galaxy Z Fold 2.

Najprawdopodobniej trzeci rozkładany smartfon w portfolio Samsunga trafi na rynek w 2021 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/samsung-galazy-z-fold-s-rumored-to-feature-a-duo-esque-hinge

Polecamy również w kategorii Samsung