Ruchy myszki

Ruchy myszki

 Marek Wojtyna
Marek Wojtyna
00:00
01.06.2006
2 komentarze
3478 wyświetleń

Docieranie do pożądanych składników systemu Windows zazwyczaj odbywa się przy pomocy właśnie myszki. Tylko w niektórych sytuacjach używamy zdefiniowanych klawiaturowych skrótów klawiszowych. Odpowiednie "zachowywanie" się myszki jest bardzo ważne. Niewłaściwy dobór opcji może być nie tylko utrudnieniem dla użytkownika ale może też spowalniać jego pracę. Na szczęście w systemie operacyjnym Windows XP istnieje moduł, który pozwoli nam na dostosowanie szeregu opcji dotyczących posługiwania się myszką. Znajduje się on w Panelu sterowania pod nazwą Mysz. Na zakładce Opcje wskaźnika możemy dobrać szybkość przesuwania wskaźnika, jak i dopasować jego widoczność na ekranie. Parametry należy dobrać tak by nasza praca z interfejsem użytkownika była jak najwygodniejsza. Ustawienie zbyt szybkiej ruchliwości myszki może poskutkować trudnościami w kontrolowaniu wskaźnika. Ostatnia pozycja na tej zakładce odpowiedzialna jest za lokalizację kursora na ekranie. Zaznaczenie tej opcji spowoduje, iż system będzie uwidaczniał wskaźnik na ekranie po wciśnięciu klawisza Cltr na klawiaturze. Jeśli nasza mysz wyposażona jest w "kółko" (scroll) możemy udać się na następną zakładkę. Dokonamy tam wyboru ilości linii przewijanych przy obróceniu kółkiem o jeden skok. Dostępna jest również funkcja przewinięcia o cały ekran.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Urządzenia wejścia

Komentarze

  • m010ch 22:49 01.06.2006

    Rozumiem, że tak będzie każda zakładka w nowej "poradzie" na 5 zdań opisywana? Nie można tego było połączyć ze zmianą kursora? Co następne - obsługa kosza? ;)

  • Kuba 23:46 01.06.2006

    <P>nie obsługi kosza nie będzie, może w nastepnym cyklu... ;-)<BR>A tak na serio: nie każdy ejst takim specem jak ty, są użytkownicy którym akurat te porady się przydadzą.</P>

Skomentuj

Autor