Menu kategorii
 • Rozszerzony i lepiej zorganizowany panel Emoji w Microsoft Edge

  Rozszerzony i lepiej zorganizowany panel Emoji w Microsoft Edge

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:25
  23.04.2021
  1684 wyświetlenia

  Emoji stały się swego czasu ważnym elementem komunikacji niewerbalnej i przekonały do siebie osoby, które dawniej się ich wystrzegały, bardziej polegając na słowach. W rzeczywistości obie te formy wyrazu świetnie się uzupełniają i wspólnie pomagają wyrazić się w sytuacjach, gdzie bezpośredni kontakt jet niemożliwy.

  Czasem mamy jednak trudność w odnalezieniu tego odpowiedniego emoji z różnych powodów. Bywa tak, że wyszukiwarka w panelu nie odnajduje tego, czego potrzebujemy, po wpisaniu słowa kluczowego. Również podział na kategorie może wydawać się nieintuicyjny. Aby w jakiś sposób temu zaradzić, Microsoft zaktualizował panel Emoji w Teams.

  Rozszerzona aktualizacja emoji daje użytkownikom radość i możliwości wyrazu, które uwielbiają, wprowadzając je do Teams. Wprowadza również dużo szerszy zakres różnorodności i reprezentacji w naszej zabawnej zawartości — konieczność dla naszej różnorodnej i rozpowszechnionej bazy użytkowników. Funkcjonalności te są tylko wierzchołkiem góry lodowej we wspomaganiu ekspresji użytkowników i jesteśmy podekscytowani, dając je użytkownikom!
  — Microsoft

  O wielkości tej aktualizacji może świadczyć fakt, że ilość dostępnych emoji rozszerzyła się z 85 do ponad 800. Dodano również selektory kategorii, koloru skóry i shortcode'ów. Użytkownicy mogą wybierać z takich kategorii, jak uśmiechy, gesty, ludzie, zwierzęta, jedzenie, podróże i miejsca, aktywności, obiekty i symbole.

  Funkcjonalność jest już dostępna w publicznej wersji zapoznawczej w wyskakującym panelu Emoji na czatach i spotkaniach Teams, zarówno w aplikacji desktopowej, jak i w przeglądarce.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-public-preview/now-in-public-preview-expanded-emoji-picker/m-p/2282145

  Polecamy również w kategorii Teams