Rozszerzenie C++ w Visual Studio Code dostępne w pełnej wersji 1.0

Rozszerzenie C++ w Visual Studio Code dostępne w pełnej wersji 1.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:38
15.09.2020
3880 wyświetleń

Microsoft ogłosił ogólną dostępność (po raz pierwszy!) rozszerzenia C++ dla Visual Studio Code. VS Code to darmowy edytor kodu działający na Linux, macOS i Windows. Rozszerzenie C++ oddaje w ręce deweloperów bogaty zestaw funkcjonalności produktywnych, takich jak inteligentne uzupełnianie kodu IntelliSense, debugowanie, refaktoryzacja, nawigacja i wiele innych.

Funkcjonalności te adaptują się do różnych platform, architektur i kompilatorów, co umożliwia cross-compiling i scenariusze zdalnego programowania. Poprzez lata użytkownicy VS Code pomagali wyznaczać kierunek rozwoju C++, prosząc o kluczowe funkcjonalności i zgłaszając błędy. Wersja 1.0 rozszerzenia dostarcza te funkcje w wysokiej jakości. Najważniejsze z nich to:

  • Edytowanie: rozszerzenie zapewnia szeroki wachlarz funkcji produktywnych podnoszących efektywność, takich jak IntelliSense, nawigacja w kodzie, wsparcie dla refaktoringu, formatowanie kodu, dokumentacja Doxygen czy kolorowanie składni.
  • Debugowanie: wbudowany interfejs debuggera w VS Code uruchamia wybrany debugger C++, tworząc intuicyjne i dające się personalizować doświadczenie debugowania. Pozwala to m.in. ustawiać punkty wstrzymania i zmienne, przechodzić krokami przez działanie programu, debugować programy wielowątkowe, debugować proces zdalny i nie tylko.

Rozszerzenie zawiera też wszystkie najnowsze poprawki z poprzednich wersji debuggera. Jego wersja 1.0 dodaje wsparcie dla Linuksa na ARM i ARM64, co pozwala m.in. tworzyć aplikacje C++ na Raspberry Pi z użyciem VS Code i Remote-SSH. Rozszerzenie można już pobrać ze strony C/C++ Extension Pack w Visual Studio Marketplace.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/cppblog/c-in-visual-studio-code-reaches-version-1-0/

Polecamy również w kategorii Visual Studio