Menu kategorii
 • Różnice między systemem Windows XP Professional a Home Edition

  Różnice między systemem Windows XP Professional a Home Edition

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  07.04.2006
  235106 wyświetleń
  Cechy: Windows XP
  Home Edition
  Windows XP
  Professional
  Wszystkie cechy Windows XP Home Edition
  Udoskonalenie dla komputerów przenośnych
  Obsługa sieci bezprzewodowych
  Remote Desktop  
  Offline Files  
  Szybki start
  Obsługa dwóch procesorów  
  Internet Connection Firewall
  Zabezpieczenia systemu plików  
  Dodatkowe zabezpieczenia dostępu  
  Możliwość pracy w domenach Windows  
  Zabezpieczenie grupowe  
  Profile wędrujące  

  Różnice między systemem Windows XP Professional a Home Edition:

  Dla domu
  Windows XP Home Edition
  Dla biznesu
  Windows XP Professional
  Windows XP Home Edition daje użytkownikom domowym swobodę i elastyczność w odkrywaniu nieograniczonych możliwości ich komputerów. Jest to prostszy i bardziej elegancki system operacyjny umożliwiający użytkownikom połączenie z tym, co dla nich najważniejsze - rodziną, znajomymi, Internetem. Nowy kod systemu Windows oferuje większą niezawodność i sprawność niż jakikolwiek poprzedni system domowy.

  Oprócz wyjątkowej niezawodności i wydajności, system Windows XP Home Edition jest łatwy w użyciu. Poczynając od nowego interfejsu po jeszcze bardziej intuicyjnych kreatorów, Windows XP Home Edition uczyni pracę z komputerem jeszcze łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. W nowym systemie szybciej znajdziesz potrzebne rzeczy dzięki pomocnikowi wyszukiwania, a funkcja grupowania plików i folderów umożliwia organizowanie plików i folderów w sensowny sposób. Wyszukiwanie informacji finansowych, dostęp do ulubionej piosenki lub zdjęć staje się kwestią paru chwil.

  Windows XP Home Edition spełnia też wymagania użytkowników w zakresie udostępniania komputera lub zasobów rodzinie i znajomym. Dzięki funkcjom, takim jak szybkie przełączanie pomiędzy użytkownikami oraz spersonalizowanemu ekranowi powitalnemu, członkowie rodziny mogą łatwo współużytkować jeden komputer przy zachowaniu własnych ustawień pulpitu.

  Aby ułatwić użytkownikowi połączenie z tym, co dla niego najważniejsze, Windows XP Home Edition udostępnia szereg różnych funkcji w zakresie połączeń. Teraz możesz komunikować się z przyjaciółmi i rodziną korzystając z programu Instant Messaging lub udostępniać swoje zdjęcia w sieci dowolnej osobie.
  Windows XP Professional posiada bardziej rozszerzone funkcje niż Windows XP Home Edition, przeznaczone głównie do zoptymalizowania wydajności pracy. System Windows XP Professional oparty na solidnych podstawach Windows 2000 jest bardziej niezawodny i łatwiejszy w zarządzaniu, daje też dodatkowe możliwości użytkownikom mobilnym i pracującym zdalnie.

  Dzięki funkcjom takim jak przywrócenie poprzednich sterowników, które zapewniają stabilność systemu nawet po zainstalowaniu potencjalnie niestabilnego sterownika urządzenia, oraz przy mniejszej liczbie sytuacji wymagających ponownego uruchomienia systemu, system Windows XP Professional spełnia kryteria niezawodnego systemu Windows. Dzięki możliwości pobierania najnowszych aktualizacji oprogramowania dynamicznie w ramach usługi Windows Update podczas i po zakończeniu instalacji Windows XP Professional, użytkownicy mają w ręku system prosty w zarządzaniu i aktualizacji.

  Windows XP Professional opiera się na funkcjach Windows 2000 przeznaczonych dla użytkowników mobilnych i pracujących zdalnie wprowadzając innowacje, takie jak zdalny pulpit. Zdalny pulpit umożliwia użytkownikom dostęp do aplikacji i danych na komputerze w biurze z dowolnego komputera w tej samej sieci, również komputerów przyłączonych wirtualną siecią prywatną lub łączem komutowanym.

  Windows XP Professional daje użytkownikom możliwość pracy w wielu językach, ma też wbudowaną obsługę edycji dokumentów w wielu językach. Zaawansowana obsługa wielu języków obejmująca np. zlokalizowane interfejsy użytkowników dla użytkowników podróżujących czy narzędzia pisowni będzie uwzględniona w Windows XP Professional Multi-Language Version oraz Office NGO Multilanguage Pack w ramach licencjonowania większej liczby kopii dla firm.

  Windows XP Professional będzie dostępny w wersji 32- i 64-bitowej. Użytkownicy będą mieli możliwość aktualizacji do Windows XP Professional z Windows 98SE, Windows Me, Windows NT Workstation lub Windows 2000 Professional oraz z Windows XP Home Edition.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Wersje systemu i dodatki