Redstone 4 tylko dla tych, którzy zdążyli. Skip ahead zamyka wrota

Redstone 4 tylko dla tych, którzy zdążyli. Skip ahead zamyka wrota

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:30
04.08.2017
2611 wyświetlenie

Gdy wiele maszyn wciąż działa na Anniversary Update, a Fall Creators Update nie został jeszcze ukończony, mówienie o przyszłorocznej aktualizacji Redstone 4 może wydawać się zbytnią abstrakcją... ale na pewno nie jest nią dla najbardziej spragnionych nowości Insiderów, którzy wybrali niedawno opcję przeskoczenia do nowej gałęzi kompilacji. Chodzi oczywiście o opcję Skip ahead to the new Windows Release, dzięki której można ominąć ostatnie stadia rozwoju Redstone 3. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że opcja ta jest obarczona limitami.

Na podstawie zestawienia opublikowanego przez Microsoft miało wynikać, że wszystkie nowości funkcjonalne zostały już do Fall Creators Update włączone i z tego względu zapalonym Insiderom zaproponowano przeskok do nowej gałęzi buildów. Krótko potem do kolejnych kompilacji Redstone 3 zaczęły jednak przybywać nowości funkcjonalne, a sama opcja Skip ahead nie zaowocowała jeszcze żadnymi nowymi kompilacjami. Tak czy inaczej możliwość przeskoku do Redstone 4 została wyłączona. Jeśli załapaliśmy się na nią, prawdopodobnie zaczniemy otrzymywać nowe kompilacje jeszcze przed premierą Fall Creators Update. W przeciwnym razie na uruchomienie nowej gałęzi będziemy musieli poczekać do września lub października.

Skip ahead

Taka strategia wydaje się logiczna. Gdyby większość Insiderów przeskoczyła do Redstone 4, ostatnie fazy przygotowujące Fall Creators Update do wydania publicznego miałyby solidne braki w feedbacku, a aktualizacja nadal wymaga dopracowania. Nie jest jasne, jaka liczba stanowiła limit uczestników, jednak wiadomo, że Skip ahead zamknął swoje wrota po nieco ponad tygodniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-10-insider-skip-ahead-option-now-closed

Polecamy również w kategorii Windows 10