Red Dead Redemption 2 trafi jednak na PC? Potwierdzenie na stronie Rockstara

Red Dead Redemption 2 trafi jednak na PC? Potwierdzenie na stronie Rockstara

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:46
04.07.2019
947 wyświetleń

Są takie gry, przez które zatwardziali przedstawiciele "PC Master Race" patrzą na konsolowców z zazdrością. Tytuły ekskluzywne to jedna z najważniejszych kart przetargowych dla twórców konsol, takich jak PlayStation 4 czy Xbox One, a do takich tytułów bez wątpienia zalicza się Red Dead Redemption 2. Oczywiście od samego początku wielu fantazjowało o pecetowej wersji "GTA na Dzikim Zachodzie", ale szanse były na to nikłe. Czyżby się to miało zmienić?

RDR2 na PC był wzmiankowany przez niezliczone źródła, ale zawsze tylko w sferze spekulacji. Połączenie to zostało tymczasem uwzględnione przez samego producenta. Użytkownik Twittera, JakoMako51, przeanalizował plik "locale-en-US-json.js" na witrynie Rockstar Social Club i dotarł do interesującej nazwy "RDR2_PC_Accomplishments", umieszczonej tuż obok trofeów PlayStation i osiągnięć Xbox. Warto zauważyć, że w Social Club osiągnięcia pecetowe noszą nazwę Accomplishments, zatem nie jest to na pewno przypadkowe zestawienie.

Jest to prawdopodobnie pierwsza oficjalna wzmianka o Red Dead Redemption 2 na PC na stronie Rockstara. Nie wiadomo jednak, od jak dawna się tam znajduje. Z tego też względu trudno prognozować, czy do zapowiedzi może dojść niedługo. Wzmianka ta daje już jednak graczom pecetowym spore nadzieje.

Reklama

A jak było z poprzednim wielkim tytułem studia? Grand Theft Auto V również debiutowało na konsolach, a dopiero półtora roku po premierze trafiło na pecety. Jeżeli wydawca zamierza pójść tym śladem w przypadku RDR2, to premiery na PC spodziewać się możemy w maju 2020 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/red-dead-redemption-2-for-pc-shows-up-in-rockstar-social-clubs-website-source

Polecamy również w kategorii PC