Menu kategorii
 • Reading Progress - popraw swoje czytanie na głos w Microsoft Teams

  Reading Progress - popraw swoje czytanie na głos w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:12
  24.08.2021
  1495 wyświetleń

  Jak ostatni rok szkolny wypełniony nauką zdalną wpłynął na uczniów? Wniosków może być naprawdę wiele, ale w dzisiejszym kontekście warto powołać się przede wszystkim na badania Stanford University, z których wynika, że w wielu dystryktach drugo- i trzecioklasiści radzą sobie nawet o 30% gorzej z czytaniem na głos, niż można się było spodziewać. Nowa funkcja edukacyjna w Microsoft Teams może pomóc poprawić te wyniki.

  Reading Progress został zaprojektowany z myślą o uczniach i nauczycielach, którym zapewnia pomoc w powrocie na właściwy tor w niestygmatyzujący i dający się personalizować sposób. Reading Progress w Teams wspiera uczniów w budowaniu płynności poprzez niezależną praktykę czytania, oraz recenzje i wgląd nauczyciela. Nauczyciele mogą wgrywać pojedyncze zadanie dot. płynności czytania lub rozróżniać poziomy płynności. Uczniowie czytają swoje teksty na głos i tworzą nagranie audio/wideo, które nauczyciele mogą ocenić. Co istotne, aplikacja sama w tym pomoże.

  Reading Progres pozwala skupić się na praktyce i rozwoju, zamiast na działaniu pod presją. Aplikacja sama potrafi wychwycić typowe błędy w mówieniu i oznaczyć je kolorami, a także obliczyć liczbę poprawnych słów na minutę i wskaźnik dokładności. Nauczyciel może opierać się na wglądach tego automatycznego trybu, ale również samodzielnie oceniać nagrania.

  Aplikacja jest obecnie szeroko dostępna w prywatnych testach z tysiącami edukatorów i jest wspierana na desktopach, w przeglądarce, na Macu, iOS i Androidzie. Do testów dodawane będą kolejne szkoły, a ogólnej dostępności Reading Progres można spodziewać się pod koniec sierpnia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/education-blog/reading-progress-in-microsoft-teams-improve-student-reading/ba-p/2315377

  Polecamy również w kategorii Teams