Menu kategorii
 • Przywracanie kopii zapasowej

  Przywracanie kopii zapasowej

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  15.03.2006
  15149 wyświetleń

  Nasze kopie zapasowe zaczynamy dopiero wtedy doceniać gdy utracimy dane z dysku twardego. Wtedy to właśnie dziękujemy sobie za naszą mądrość i zdolność przewidywania. Odzyskujemy wszystkie informacje zawarte w archiwach i czujemy jak kamień spada nam z serca, gdy przeglądając przywrócone dane zauważamy braki tylko tych plików z przed kilku dni. Natomiast całe lata pracy odnajdujemy w nienaruszonym stanie.

  Przywrócić dane z archiwum utworzonego za pomocą narzędzia Kopia zapasowa jest bardzo prosto. Odnajdujemy czy to na płycie DVD czy CD kopię i klikamy dwukrotnie na nią. Uruchomi się nam kreator, który znamy juz z procesu tworzenia archiwum. Tym razem jednak w drugim oknie wybieramy Przywróć pliki i ustawienia. Po kliknięciu przycisku Dalej naszym oczom ukaże się drzewo służące do wyboru plików, które chcemy przywrócić. Wybieramy interesujące nas dane.

   

  Po przejściu dwóch następnych logicznych okien nasze dane zostaną przywrócone.

  Jeżeli chcemy pliki umieścić w innej lokalizacji niż pierwotnie były archiwizowane, np. w pojedynczym folderze w ostatniej odsłonie kliknijmy przycisk Zaawansowane i wybierzmy odpowiednią opcję.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Archiwizacja