Przydatny skrót

Przydatny skrót

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
02.04.2006
2 komentarze
5675 wyświetleń

Jeżeli często wykonujemy defragmentację plików możemy ułatwić sobie to zadanie dodając skrót do menu wyświetlanego po kliknięciu prawym przyciskiem na ikonę dysku. W tym celu musimy edytować rejestr systemu. Jest to prosta operacja, której wykonanie zajmie nam kilka minut.

Otwórzmy Edytor rejestru, wpisując w oknie Uruchom komendę regedit. Odnajdźmy klucz HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell a następnie w polu wartości kliknijmy prawym przyciskiem myszy i z menu wybierzmy kolejno Nowy oraz Klucz. Nadajmy mu nazwę Defragmentuj. Otwórzmy właśnie utworzoną pozycję i utwórzmy w niej kolejny klucz nadając mu tym razem etykietę command. Kliknijmy w polu wartości w pozycję Domyślna i zmieńmy pole Dane wartości na DEFRAG.EXE %1.

Wynik tej operacji możemy obejrzeć od razu. Otwórzmy lokalizację Mój komputer i kliknijmy prawym przyciskiem na ikonę dysku twardego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Porządki na dysku

Komentarze

  • RagoBartek 15:11 28.04.2009

    <p>Bardzo przydatny skrót... Naprawdę, ja nie jestem zaawansowany jeżeli chodzi o komputery a zrobiłem to w 1,5 min [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif[/img]</p>

  • quattro 17:28 30.11.2010

    wiele mi ten arykul pomogl dodalem swoje programy do menu dzieki wielkie pozdro i szacun ...

Skomentuj

Autor