Przełącznik ciemnego motywu może trafić do Szybkich ustawień na Windows 11

Przełącznik ciemnego motywu może trafić do Szybkich ustawień na Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
08:00
16.11.2022
467 wyświetleń

Microsoft usprawnił już obsługę ciemnego motywu w Windows 11, między innymi dodając go do Eksploratora plików i Menedżera zadań. Następne w kolejce mogą być nie tylko elementy UI, które tego trybu jeszcze nie wspierają, ale również ułatwienia dla użytkowników. Proste przełączanie motywu może zawitać do Szybkich ustawień.

Jak zauważył Zac Bowden, Microsoft wewnętrznie testuje przełącznik trybu ciemnego w Szybkich ustawieniach na Windows 11. Szybkie ustawienia są łatwo dostępnym panelem otwieranym z prawej krawędzi paska zadań, w którym znajdują się dość istotne przełączniki, np. oszczędzania baterii, Wi-Fi, Bluetooth, trybu samolotowego, trybu nocnego i nie tylko. W tym miejscu możemy szybko zmienić ustawienia bez potrzeby otwierania całej aplikacji Ustawienia i wyszukiwania ich.

Wprowadzenie tej opcji do Szybkich ustawień oznacza, że do zmiany trybu z jasnego na ciemny lub odwrotnie wystarczą praktycznie tylko dwa kliknięcia. Dzięki temu skrótowi nie będziemy już musieli przechodzić na stronę personalizacji w aplikacji Ustawienia, aby zmienić motyw systemowy... o ile nam na tym zależy. Jeśli jesteśmy przywiązani tylko do jednego trybu, będziemy mogli usunąć przełącznik z tego widoku i zamiast niego wyświetlać inny.

Według redaktora Windows Central zmiana testowana jest wewnętrznie w Microsoft i póki co nie ma raportów od Insiderów, którzy mogliby ją zobaczyć u siebie. Możliwe, że wkrótce się to zmieni, a sama opcja trafi do którejś z nadchodzących "Moment Updates" systemu Windows 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/zacbowden/status/1592528453903200257

Polecamy również w kategorii Windows 11