Menu kategorii
 • Przegląd nowości w Windows 10: build 10041

  Przegląd nowości w Windows 10: build 10041

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:20
  19.03.2015
  5350 wyświetleń

  Microsoft długo kazał sobie czekać na nowy build Windows 10, przeznaczony dla użytkowników z kręgu "fast ring". Mimo że nie znajdziemy w nim oczekiwanej przeglądarki Spartan, otrzymaliśmy całkiem spory zestaw nowych funkcjonalności i ulepszeń w porównaniu do poprzednich wersji. Być może właśnie dlatego niektórzy nazywają build 10041 "Technical Preview 2".

  Menu Start jest teraz przezroczyste. Spodziewaliśmy się tego już od czasu pierwszych wycieków builda 10036. Microsoft wprowadził poprawki do listy Wszystkich aplikacji, dzięki czemu łatwiej jest odnaleźć ich przycisk na urządzeniach z ekranem dotykowym. Pojawiła się również funkcja przypinania aplikacji z listy najczęściej używanych, a nawet z aplikacji Ustawienia (odpowiada za to przycisk pinezki w pasku tytułowym aplikacji).

  Build 10041

  Funkcja Widok zadań zyskała pewne ulepszenia użyteczności, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przeciągnąć okna do wirtualnego pulpitu lub przenieść je do nowego pulpitu, przeciągając je na przycisk "+" lub do istniejącego pulpitu, przeciągając je do odpowiedniej miniaturki.

  Cortana - wirtualna asystentka użytkownika - stała się dostępna dla mieszkańców Chin, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Nieoficjalnie można ją przetestować w innych rejonach świata, zmieniając swój region w aplikacji Ustawienia.

  Wysuwane menu Sieć powinno ułatwić życie użytkowników, którzy nie są zadowoleni z tego rozwiązania w Windows 8. Po kliknięciu ikony sieci zobaczymy niewielkie okno z szybkim dostępem do sieci Wi-Fi i konfiguracji sieci VPN.

  Aplikacja Photos zyskała niewielką aktualizację, dzięki której obsługuje teraz pliki RAW, wspiera kilka skrótów klawiaturowych oraz wyświetla zdjęcia z OneDrive w formie kafelków.

  Wsparcie dla pisma odręcznego zostało zoptymalizowane dla lepszego rozpoznawania szybko wprowadzanego pisma, a po stuknięciu piórem w przycisk edycji, aplikacja wyświetla sugestie i przewidywane słowa.

  Ekran logowania przeszedł mały lifting, dzięki któremu nasz awatar stanie się zaokrąglony oraz - w zależności od regionu - zobaczymy w tle ekranu blokady cieszące oko grafiki.

  Build 10041

  Build 10041

  Insider Hub czyli Centrum niejawnego programu testów zyskał możliwość filtrowania sugestii i opinii, a do wyszukiwarki trafił przycisk "Ja też". Ogólna wydajność usługi została zwiększona, natomiast statystyki użytkownika możemy śledzić w menu "Your Progress".

  Build 10041

  Powyższa lista zawiera jedynie najważniejsze nowości, o których pisze Microsoft, dlatego też spodziewamy się kolejnych odkryć, pochodzących ze społeczności Windows Insider. Ponadto Microsoft ogłosił, że build 10041 będzie na razie dostępny jedynie jako aktualizacja do pobrania z Windows Update. Użytkownicy z kręgu "slow ring", którzy oczekują stabilniejszych kompilacji, za jakiś czas otrzymają możliwość pobrania nowego builda jako obrazu ISO.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/whats-new-windows-10-build-10041-aka-technical-preview-2

  Polecamy również w kategorii Windows 10