Menu kategorii
 • Projektor i sposób jego podłączenia

  Projektor i sposób jego podłączenia

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  02.11.2006
  100399 wyświetleń

  Po stworzeniu prezentacji przychodzi czas na przedstawienie jej odbiorcom. Można to zrobić oczywiście na ekranie komputera jednak w przypadku pokazu dla wielu osób lepszym pomysłem było by wykorzystanie projektora i wyświetlenie slajdów na ścianie w dużym rozmiarze. Dzięki temu wszystkie elementy prezentacji będą doskonale widoczne dla słuchaczy a cały pokaz zostanie lepiej odebrany.

  Porada ta będzie dotyczyła jednego modelu projektora, jeżeli dysponujemy innym sprzętem wygląd oraz rozmieszczenie przycisków może się różnić jednak cały proces podłączania urządzenia będzie analogiczny. Pamiętajmy również aby przed pokazem zasłonić okna aby w sali panował półmrok. Dzięki temu prezentacja będzie o wiele lepiej widoczna.

  Spójrzmy na poniższe zdjęcie. Widzimy na nim projektor, cztery przewody oraz pilota zdalnego sterowania. Ponieważ omawiamy podłączenie na poziomie podstawowym będziemy wykorzystywać tylko dwa dolne przewody, pozostałe odłóżmy do pudełka.

  Podłączanie urządzeń zaczniemy od połączenia komputera z projektorem. Użyjemy do tego kabla posiadającego dwie identyczne końcówki.

  Spójrzmy na tylną ściankę urządzenia, widzimy tutaj wiele złącz. W naszym wypadku skorzystamy z wtyczki VGA-in, często również można spotkać się z podłączeniem za pomocą DVI-D oraz S-video.

  Po wpięciu przewodu dokręćmy śrubki aby przypadkiem urządzenie nie rozłączyło się.

  Projektor podłączymy do laptopa. Oczywiście możemy go również podłączyć do zwykłego stacjonarnego komputera, jednak zazwyczaj prezentacje odtwarza się z przenośnego sprzętu. Dlatego też wybraliśmy takie urządzenie w naszej publikacji. W laptopie musimy znaleźć złącze służące do podłączenia zewnętrznego monitora oraz wpiąć drugi koniec przewodu, który podłączyliśmy już do projektora.

  Teraz zajmiemy się podłączeniem napięcia do projektora. Posłuży nam do tego drugi z przewodów. Z tym procesem nikt nie powinien mieć żadnych problemów.

  Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności nasz zestaw wygląda następująco:

  Włączmy teraz komputer oraz odnajdźmy prezentacje. Zwróćmy następnie uwagę na klawiaturę w laptopie. Na jednym z klawiszy znajduje się napis CRT/LCD (w innych modelach może to być np. rysunek monitora). Dodatkowo w innej części klawiatury powinien znajdować się przycisk pozwalający uaktywnić wybraną opcję. W naszym przypadku jest to klawisz Fn. Wciśnijmy przycisk a następnie nie puszczając go naciśnijmy klawisz CRT/LCD. Używając tej kombinacji obraz naszego ekranu będziemy przełączać kolejno na monitor w laptopie, na projektor, na oba urządzenia. Wybierzmy jedną z opcji i uruchommy prezentację.

  Jak widzimy na poniższym zdjęciu pokaz został wyświetlony na dużym obszarze ściany. Tak przedstawiona prezentacja będzie widoczna dla wszystkich odbiorców w sali.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft PowerPoint 2003