Menu kategorii
 • Projektanci ujawniają niepublikowane kadry z animacji Fluent Design

  Projektanci ujawniają niepublikowane kadry z animacji Fluent Design

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:11
  10.12.2018
  1607 wyświetleń

  Za sprawą przemyślanego na nowo języka designu dochodzi do ujednolicenia stylu produktów Microsoftu pod szyldem Fluent Design System. Niedawno dane nam było zobaczyć nowy wygląd Office 365, a także nowe ikony Office i Windows. Niektórzy zastanawiali się, czy kilka(naście) nowych ikon to wydarzenie na tyle doniosłe, by poświęcać mu wymagający ogromnych nakładów klip z animacjami 3D. Naszym zdaniem warto - choćby po to, by nacieszyć oko pięknymi wizualizacjami. Autorzy tych animacji ujawniają teraz kulisy ich powstania, dodając do tego kilkadziesiąt nieznanych wcześniej grafik.

  Już przy okazji wrześniowego wideo o Office 365 zauważyliśmy, że od razu w oczy rzuca się rozbieżność między narracją (bogate, trójwymiarowe wizualizacje) a rzeczywistym, namacalnym wyglądem aplikacji, który mimo akrylu tu i tam nadal jest dość płaski. Właściwie to samo można powiedzieć o nowych ikonach. Mimo wielu ciekawych efektów są to - jakby nie patrzeć - nadal płaskie grafiki. Aby jednak nadać im dodatkowego klimatu i znaczenia, Microsoft zdecydował się stworzyć promocyjne wideo, a w zasadzie zlecić jego stworzenie.

  Fluent

  Animacje, które rozszerzają nowy interfejs Office 365 i nowe ikony Office i Windows o dodatkowe wymiary, materiały, ruch i światło, powstały w studio Tendril. Ma już ono na koncie udane realizacje dla Intel i Ferrari, Autostore, Nike, Lenovo Legion, Toyoty czy Dolby, a jego umiejętności naprawdę robią wrażenie. Dwa ostatnie projekty w portfolio studia - Microsoft Office 365. Power & Simplicity oraz Microsoft Icons. Simplicity & Harmony - zostały opatrzone komentarzami i dziesiątkami niepublikowanych dotąd grafik i animacji w wysokiej rozdzielczości, które możecie przejrzeć, udając się na jego stronę. Zobaczmy tymczasem, co o kulisach powstania wspomnianych klipów piszą ich twórcy:

  Nowy pakiet Office 365 jest platformą niezależną, zawierającą zaawansowane funkcje napędzane przez AI, może być uruchamiany w chmurze i umożliwia współpracę online między użytkownikami w różnych aplikacjach. Wyzwaniem było przeniesienie prostszego, zmodernizowanego interfejsu użytkownika i wzmocnienie poczucia łatwości użycia, ujawniając jednocześnie złożoność inżynieryjną i potężne możliwości, które kryją się pod maską. Rezultat to świat warstw, które komunikują eksperymentalną płynność [fluidity] i głębię zestawu narzędzi, napędzaną dekadami rozwoju. Czerpiąc z tych koncepcji i inspirując się leżącym u podstaw dizajnem, zanurzyliśmy się głęboko w oprogramowaniu, konstruując i dekonstruując różne osiągnięcia w animowanym języku wizualnym.
  – Tendril
  Microsoft zwracał niebywałą uwagę na szczegóły w dizajnie Pakietu Office i produktów sprzętowych Surface. To samo unikalne, dobrze rozważone myślenie dizajnerskie zostało rozszerzone na dizajn ikon Office. Każdy zaokrąglony róg i kąt ma znaczenie i cel, nakierowany na ulepszenie doświadczenia użytkownika. Tendril współpracował blisko z zespołem w Microsoft, aby stworzyć film, który rejestruje esencję tych wartości - rzemiosło ikon i myślenie dizajnerskie, które w nie weszły - rysując paralele między inżynierią designu urządzeń Surface i designem ikon.
  – Tendril

  Wspomniane grafiki, animacje i dodatkowe informacje znajdziecie w portfolio Tendril: Microsoft Icons, Microsoft Office 365.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://tendril.ca/work/microsoft-365/

  Polecamy również w kategorii Windows 10