Project xCloud przejdzie na serwery Xbox Series X oraz PC i stanie się częścią Game Pass

Project xCloud przejdzie na serwery Xbox Series X oraz PC i stanie się częścią Game Pass

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:55
18.06.2020
1880 wyświetleń

Xbox xCloud, a wraz z nią mała rewolucja w gamingu, są dosłownie tuż za rogiem. Jak już wiadomo, streaming gier może odbywać się dwojako: lokalnie, z naszej własnej konsoli Xbox jako serwera, oraz w wersji chmurowej, gdzie korzystamy z serwerów Microsoftu. Na tę okazję Microsoft przygotowuje jednostki składające się z konsol Xbox One S, jednak w nieodległej przyszłości czeka je upgrade generacyjny, a także... platformowy.

Tom Warren z The Verge zwrócił uwagę na fakt, że usługa streamingu gier Microsoftu przejdzie na nowszą generację sprzętu, by zapewnić graczom zdalnym osiągnięcia, jakie niesie ze sobą ta generacja. Microsoft planuje upgrade'ować serwery Project xCloud do sprzętu Xbox Series X w 2021. W chwili premiery Project xCloud będzie napędzany głównie przez istniejące kasety Xbox One S — pisze dziennikarz. W jednej z odpowiedzi na tego tweeta dodał, że Microsoft planuje wypuścić xCloud w ramach Xbox Game Pass jeszcze w tym roku.

W artykule Warren wyjaśnia, że według źródeł związanych z Microsoft ulepszone serwery xCloud są już wewnętrznie testowane. Ponadto firma eksperymentuje z dedykowanymi serwerami kasetowymi PC, które pozwolą streamować gry pecetowe poprzez xCloud na telefony, pecety, a być może nawet konsole Xbox. Pozwoli to również dorzucić xCloud jako część subskrypcji Game Pass na PC.

Jeśli zaś chodzi o przejście z serwerów Xbox One S na rzecz Xbox Series X, zapewni to znaczący skok wydajności, zwłaszcza po stronie CPU. Ten next-genowy procesor jest dużo potężniejszy i zdolny uruchamiać cztery sesje gier Xbox One S jednocześnie. Zawiera też wbudowany encoder wideo, który jest do sześciu razy szybszy od obecnego encodera używanego przez Microsoft w istniejących serwerach xCloud — dodaje Warren.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2020/6/18/21295326/microsoft-project-xcloud-xbox-series-x-servers-hardware-2021

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox