Problemy z drukowaniem po ostatnich aktualizacjach zbiorczych Windows 10

Problemy z drukowaniem po ostatnich aktualizacjach zbiorczych Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:18
11.03.2021
9303 wyświetlenia

W ten wtorek, jak zawsze w Patch Tuesday, Microsoft wypuścił aktualizacje zabezpieczeń dla wspieranych wersji Windows. Tym razem nie obyło się bez problemów. Nie trzeba było długo czekać na liczne raporty użytkowników, którzy doświadczyli niebieskiego ekranu śmierci (BSOD) podczas prób korzystania z drukarki. Microsoft już zajął się sprawą.

Teraz również Microsoft jest świadomy tych problemów i uzupełnił o ich opis listy zmian w aktualizacjach KB5000802, KB5000808, KB5000809 i KB5000822, które są ostatnimi aktualizacjami zbiorczymi Windows 10 w wersjach 20H2, 2004, 1909, 1809 i 1803. Na listach znanych problemów pojawił się punkt:

  • Po zainstalowaniu tej aktualizacji możesz otrzymać błąd APC_INDEX_MISMATCH z niebieskim ekranem podczas próby drukowania na wybranych drukarkach w niektórych aplikacjach. Badamy to obecnie i dostarczymy aktualizację, gdy będzie dostępnych więcej informacji.

Drukowanie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych na PC, dlatego wszelkie jego zakłócenia mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe — szczególnie takie, które prowadzą do wysypania się systemu do niebieskiego ekranu. Microsoft nie wyszczególnił, o drukarki jakich producentów chodzi, niemniej jednak użytkownicy zgłaszali takie marki, jak Kyocera, Ricoh i Zebra. Część z nich próbowała zaktualizować ich sterowniki, lecz to nie pomogło. Jedynym wyjściem jest odinstalowanie tych aktualizacji lub wstrzymanie się z ich instalacją.

Microsoft nie zdecydował się wstrzymać aktualizacji ani też nie podał, kiedy dostarczy poprawki. Pozostaje jedynie czekać na dalsze informacje.

Aktualizacja 16.03.2021: Poprawka rozwiązująca opisany wyżej problem została już wydana w ramach aktualizacji Out-of-band (poza zwykłym cyklem serwisowania) dla dotkniętych wersji Windows 10, a także w ramach zwykłej aktualizacji zbiorczej dla Windows 10 21H1.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-confirms-windows-10-printer-crashes-after-patch-tuesday-updates/

Polecamy również w kategorii Windows 10