Problemy z automatycznym odbieraniem połączeń w Skype na Androidzie

Problemy z automatycznym odbieraniem połączeń w Skype na Androidzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:45
01.04.2019
1620 wyświetleń

Część użytkowników Androida boryka się z problemem występującym w Skype. W pewnych warunkach aplikacja samoczynnie odbiera połączenia przychodzące, nawet jeśli taka opcja jest wyłączona. Telefon może znajdować się np. w kieszeni, a użytkownik nie musi nawet o tym odebraniu wiedzieć, a to może być poważny problem z punktu widzenia prywatności.

Problem zgłaszano już w styczniu, ale do tej pory nie wiadomo do końca, co go powoduje. Skype na Androida posiada opcję automatycznego odbierania połączeń, którą można włączyć w ustawieniach, ale problem polega na tym, że do odebrania dochodzi, gdy opcja jest wyłączona. Może do tego dojść kilka sekund po otrzymaniu połączenia przychodzącego. Co więcej, jeśli aplikacja ma zezwolenie na używanie kamery urządzenia, wówczas również ono zostanie automatycznie włączone - o tym również raportują użytkownicy. Niektórzy zgłaszają, że problem ustąpił po rozłączeniu smartwatcha od telefonu, jednak nie jest to rozwiązanie dla tych, którzy smartwatcha nie posiadają.

Nie wygląda na to, by problem miał dotykać wszystkich użytkowników Skype na Androida. Podstawowe metody rozwiązywania problemów, jak wyczyszczenie pamięci podręcznej i przeinstalowanie aplikacji, nie przynoszą rezultatów. Microsoft informował w styczniu, że pracuje nad rozwiązaniem. Najwyraźniej już ono nadeszło, ale zostało dostarczone w aktualizacji beta dla Skype Insiderów, o czym można przeczytać w innym wątku na forum Microsoft Community z zeszłego tygodnia.

Wygląda więc na to, że nim poprawka trafi do publicznej wersji komunikatora, co może zająć nawet parę tygodni, rozwiązaniem pozostaje Skype Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/skype-for-android-bug-may-cause-the-app-to-automatically-answer-incoming-calls

Polecamy również w kategorii Skype na Androidzie