Prawy przycisk myszki

Prawy przycisk myszki

 Marek Wojtyna
Marek Wojtyna
00:00
02.06.2006
7 komentarzy
8897 wyświetleń

Zazwyczaj głównym przyciskiem myszki jest ten usytuowany po lewej stronie. Nie zdajemy sobie jednak sprawy o ile więcej możliwości posiada przycisk prawy. Wciskając go otrzymujemy dostęp do wielu innych opcji. Jednym z takich udogodnień jest pozycja Wyślij do. Jest ona dostępna podczas przeglądania elementów w modułach Mój komputer oraz Windows Explorer. Na przykład gdy poruszamy się po swoich komputerowych archiwach. Stosując prawo-klik i opcję Wyślij do możemy wybrać, w które miejsce przenieś zaznaczony plik lub określić podejmowaną wobec niego akcję. Możemy zmienić lokalizację pliku wskazując dowolną strefę dysku twardego (na przykład Pulpit) lub też wysłać aktywny element pocztą elektroniczną e-mail w formie załącznika. Windows XP jest bardzo elastycznym systemem, dlatego też pozwala użytkownikowi na rozszerzanie zawartości pozycji Wyślij do. Dodając swoje własne skróty usprawniamy swoją pracę i czynimy ją wygodniejszą. Proces ubogacania tego modułu jest niezwykle prosty. Element Wyślij do jest zwyczajnym folderem zawierającym skróty (do lokalizacji czy też konkretnej akcji). Z uwagi na to, że został sklasyfikowany jako folder systemowy jest domyślnie niewidoczny. Aby to zmienić w dowolnym oknie dialogowym Windows Explorer z górnego menu wybieramy Narzędzie > Opcje folderów... i na zakładce Widok zaznaczamy pozycję Pokaż ukryte pliki i foldery. Dokonane zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK. Folder Wyślij do odnajdziemy w lokalizacji C:\Document and Settings\Nazwa użytkownika. Aby dodać swój własny skrót prawym przyciskiem myszki klikamy na puste miejsce i wybieramy pozycję Nowy > Skrót. Prosty w obsłudze kreator przeprowadzi nas przez proces tworzenia odnośnika i dopełni wszelkich formalności. Po wykonaniu tego zadania w module Wyślij do będzie widoczny dodany przez nas skrót.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Urządzenia wejścia

Komentarze

 • Mały 10:33 02.06.2006

  Nawet przydatna funkcja. Nie potrzeba otwierać kilkunastu okien, wystarczą jedynie 2 kliknięcia i gotowe :)

 • m010ch 18:11 02.06.2006

  Wybacz złośliwość, ale koniecznie chce poczytać jak opiszesz "Otwórz z" następnym razem :D p.s. tytuł jest nieadekwatny do zawartości, ponieważ PPM zawiera o wiele więcej opcji niż tylko opisane "Wyślij do".

 • Kuba 21:14 02.06.2006

  Już ci tłumaczłem. Nie każdy jest na takim samym poziomie wiedzy o PC jak ty.

 • m010ch 08:10 03.06.2006

  Kuba: Opcja, którą opisujesz jest od wersji 98 Windowsa, jeżeli nie od 95 - uwierz, że mały jest odsetek ludzi, którzy jej nie znają - nie wiem jaki jest generalnie target tego portalu - z jednej strony programowanie w Visual Studio, z drugiej takie porady - może rzeczywiście się czepiam, ale nawet Komputer Świat nie tłumaczy już takich rzeczy ;)

 • Kuba 11:56 03.06.2006

  <P>Są użytownicy zaawansowani są i początkujący, którzy dopiero zaczynają przygodę z komputerem. Jest masa starszych osób, którym komputer by się przydał, ale mają barierę, żeby z niego korzystać.</P> <P>A przecież na CXP nie publikujemy tylko łatwych porad. W więszkości artykułów zakładamy już jakomś wiedzę użytkowka, czasmia nawet dużą. Zauważ również, że w kolejnej poradzie z tego cyklu: <A href="http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/754,1,Więcej_możliwości_prawego_przycisku.aspx">http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/754,1,Więcej_możliwości_prawego_przycisku.aspx</A> wykorzystujemy już rejestr, a to dla wielu jest nowością i nie jest już takim banałem.<BR>Myślę, że te porady, nie są po prostu dla ciebie. Zapraszam do innych działów, gdzie poziom trudności znacznie wzrasta.</P>

 • Jony 16:45 08.09.2006

  Witam, szukam szukam i nie moge znalesc. Kto mi powie jak na skrot dodac Pobliski komputer? Tak bym mogl w szybki sposob wysylac pliki z komputera na komorke np.

 • Jerzy65 15:39 12.10.2011

  Oba artykuły są OK, jednak nie rozwiązują mojego problemu; po otworzeniu menu prawego klawisza i najechaniu kursorem na polecenie wyślij do... - system wiesza się na jakieś 6 min. i nic nie działa. Pilnie proszę o radę na rjgurylowie@wp.pl. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam, Jerzy.

Skomentuj

Autor