Menu kategorii
 • PowerPoint Live od dziś ogólnodostępny. Jak zaangażować widzów prezentacji?

  PowerPoint Live od dziś ogólnodostępny. Jak zaangażować widzów prezentacji?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:06
  17.06.2020
  1226 wyświetleń

  Dokładnie pięć miesięcy temu padła zapowiedź Live Presentations — nowej funkcjonalności w PowerPoint. Jest ona nastawiona na zdalną prezentację w formie przypominającej interaktywny streaming. Z jej wykorzystaniem można będzie prezentować treści każdej osobie z dostępem do Internetu. Widzowie będą też mogli przybliżać slajdy, by zobaczyć szczegóły, robić zrzuty ekranu i dokonywać interakcji w czasie rzeczywistym. Dzisiaj Microsoft ogłosił jej ogólną dostępność dla PowerPoint w przeglądarce.

  Każdy prelegent wie, jak trudno jest zaangażować publiczność i utrzymać ten stan przez całą prezentację. PowerPoint Live może asystować użytkownikowi, pomagając mu w prowadzeniu angażującej i inkluzywnej prezentacji. Każdy widz może podłączyć się ze swojego urządzenia (laptopa, tabletu, smartfona) i podążać na nim za prezentacją, a także powracać do wcześniejszych slajdów bez wpływu na główną prezentację. Odbiorcy mogą też dostarczać natychmiastowy feedback prezentującemu poprzez reakcje w czasie rzeczywistym, a także napisać komentarze na zakończenie.

  Ponadto, dzięki sztucznej inteligencji, każdy na widowni może włączyć napisy na żywo w swoim preferowanym języku na własnym urządzeniu. Pomoże to zarówno osobom z wadami słuchu, jak i użytkownikom innych języków. Po sesji publiczność może zostawić opinie i rekomendacje w opcjonalnej ankiecie obsługiwanej przez Microsoft Forms. Po wszystkim prezentujący otrzyma e-maila z zebranym feedbackiem, wliczając w to komentarze, dzięki którym może udoskonalić swoje przyszłe wystąpienia.

  PowerPoint Live sprawdzi się w pełnej krasie dopiero, gdy prelegent i publiczność spotkają się na tej samej sali, niemniej jednak funkcjonalność już teraz działa w przeglądarkowym PowerPoint. Jak używać Live Presentations zdalnie? Jeśli korzystamy z narzędzia do wideokonferencji Microsoft Teams, wystarczy wejść do połączenia Teams i udostępnić ekran, otwierając prezentację w PowerPoint w przeglądarce, a następnie wybrać funkcę "Present Live". Każdy uczestnik spotkania Teams zobaczy kod QR i skrócony link, którego może użyć, aby dołączyć do prezentacji na żywo. Osoby spóźnione na prezentację otrzymają wygenerowane wcześniej napisy będące transkrypcją wykładu, a także poprzednie slajdy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/06/17/powerpoint-live-generally-available/

  Polecamy również w kategorii Office 365