Power BI nie ma sobie równych wśród platform analizy biznesowej

Power BI nie ma sobie równych wśród platform analizy biznesowej

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:57
30.07.2019
989 wyświetleń

Nowoczesny biznes musi obecnie operować na ogromnej ilości cyfrowych danych i dane te są bardzo często podstawą do podjęcia ważnych biznesowych decyzji. Oczywiście ani jeden człowiek, ani nawet armia pracowników nie jest w stanie ogarnąć i skutecznie pracować z big data bez pomocy narzędzi cyfrowych. Potrzeba platformy lub usługi zdolnej do przetwarzania tak dużych zestawów danych, analizowania ich i przedstawiania czytelnych wyników.

Takich narzędzi do analizy biznesowej jest na rynku wiele, ale obecnie król jest tylko jeden - to Microsoft Power BI. Najnowsze statystyki Forrester Research wskazują, że 4 lata po premierze i publicznym udostępnieniu usługi stała się ona dominującą platformą BI na rynku.

Co więcej, platforma Microsoftu osiągnęła w raporcie najwyższą punktację zarówno jeśli chodzi o strategię biznesową, jak również o obecność na rynku. Raport stwierdza, że Power BI prześcignęło konkurencje i nie jest już graczem drugiego sortu. Jeśli szukamy rozwiązania tego typu, to Power BI powinno być naszym wyborem numer 1.

Reklama

Z narzędzia Microsoftu można korzystać bez wstydu, zwłaszcza że Power BI jest według Forrester Reserach najlepszą z dostępnych usług tego typu i w wielu kategoriach prześciga konkurencję, na przykład w postaci Tableau lub Saleforce. Wątpliwości w wyborze nie powinny mieć zwłaszcza te firmy, które już teraz korzystają z Office 365. Pełną treść raportu można znaleźć na stronie Forrester.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://reprints.forrester.com/#/assets/2/108/RES151235/reports

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu